Tokio 2020. Świetny bieg Patryka Dobka! Polak wypełnił minimum na igrzyska

Patryk Dobek świetnie spisał się w biegu na 800 metrów podczas mityngu World Athletics Continental Tour Bronze w Montreuil. Znakomity czas przełożył się na wywalczenie minimum olimpijskiego.

PS
Patryk Dobek Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Patryk Dobek
Patryk Dobek przez lata specjalizował się w biegu na 400 metrów przez płotki i już w 2019 roku zapewnił sobie prawo startu w tej konkurencji na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W ostatnich miesiącach Dobek przerzucił się jednak na dystans 800 metrów i radzi sobie na nim fenomenalnie. W marcu zdobył tytuł halowego mistrza Europy właśnie na 800 metrów. Znakomicie spisał się we wtorek - podczas mityngu World Athletics Continental Tour Bronze w Montreuil.

W mocno obsadzonym biegu Dobek nie miał sobie równych i jako pierwszy przekroczył linię mety, notując do tego doskonały czas 1:44,76. To jego nowy rekord życiowy, piąty wynik w historii polskiej lekkiej atletyki i - co najważniejsze - minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. W rywalizacji wziął udział także Adam Kszczot, ale zajął odległe, 11. miejsce (1:48,23).

W biegu na 110 metrów przez płotki trzecie miejsce zajął Damian Czykier (13,54 s), a triumfował Andrew Pozzi (13,26 s - najlepszy w tym roku czas w Europie).

Z rekordem życiowym z Montreuil wyjechał także Michał Rozmys. 1500 metrów pokonał w czasie 3:35,91, co przełożyło się na piąte miejsce. Także piąte miejsce - tyle, że w biegu na 800 metrów - zajęła Angelika Sarna (2:01,18). Dziewiąta była z kolei Anna Sabat (2:05,61).