Objawił się następca Usaina Bolta? Od prawie 20 lat nikt nie pobiegł tak szybko

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: Erriyon Knighton
Twitter / Na zdjęciu: Erriyon Knighton
zdjęcie autora artykułu

Erriyon Knighton - warto zapamiętać to nazwisko, bo być może mamy do czynienia z przyszłą gwiazdą lekkoatletyki. Nastolatek już zdołał pobić nieoficjalny rekord Usaina Bolta.

W tym artykule dowiesz się o:

Usain Bolt cztery lata temu zakończył profesjonalną karierę, ale wciąż dzierży tytuł najszybszego człowieka na świecie. Do dziś nikt nie pobił jego rekordów świata na 100 i 200 metrów. Możliwe jednak, że nadchodzi pogromca.

Na ustach całego świata znalazł się Erriyon Knighton. To 17-letni amerykański sprinter, który błysnął podczas zawodów w Jacksonville. 200 metrów przebiegł w czasie 20,11 s.

Młody sportowiec tym samym pobił nieoficjalny rekord świata kadetów 20,12 s. Przez 18 lat należał on do Bolta. Możliwe więc, że Knighton niebawem strąci z tronu króla sprintów.

Na razie do tego daleko. Oficjalny rekord świata Bolta na dystansie 200 m to 19,19 s. Z kolei jego najlepszy wynik na 100 m to 9,58. Oficjalny rekord życiowy Kinghtona na tym krótszym dystansie to 10,16. Pamiętać jednak trzeba, że ma on dopiero 17 lat.

Tomasz Skrzypczyński: Dominacja utrzymana, czyli na przekór problemom (komentarz) >> "Śmierć, podatki i... triumf Aniołków". Świetny bieg Polek podczas DME 2021 (wideo) >>

ZOBACZ WIDEO: DME 2021. Kamila Lićwinko: Naprawdę nic nie jest w stanie wytrącić mnie z równowagi

Źródło artykułu: