Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Lekkoatletyka. Znakomite rzuty polskich młociarzy. Tylko Fajdek bez rytmu

Polscy młociarze świetnie spisali się podczas konkursu na mityngu lekkoatletycznym w Turku. Wśród pań najlepsza była Malwina Kopron, wśród mężczyzn Wojciech Nowicki.

PS
Wojciech Nowicki PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Wojciech Nowicki
Malwina Kopron niezmiennie jest najlepszą polską młociarką w sezonie 2021. Potwierdziła to także podczas mityngu w Turku, gdzie nie miała sobie równych. Kopron już w pierwszej próbie uzyskała 75,40 m - to jej najlepszy wynik w tym roku i jeden z najlepszych w całej karierze.

Kopron jeszcze trzykrotnie podczas zawodów posłała młot dalej, niż zawodniczka sklasyfikowana na drugiej lokacie Alexandra Tavernier (72,80 m). Trzecia była Anita Włodarczyk (72,42 m), a tuż za nią znalazła się Joanna Fiodorow (70,82 m).

W mocno obsadzonym konkursie rzutu młotem mężczyzn również mogliśmy się cieszyć z triumfu reprezentanta Polski. Wojciech Nowicki prowadził od samego początku zawodów, ale w piątej kolejce wyzwanie rzucił mu Francuz, Quentin Bigot (79,70 m). Nowicki odpowiedział jeszcze w tej samej kolejce - próbą na 80,77 m. To jego najlepszy rezultat w tym sezonie.

ZOBACZ WIDEO: DME 2021. Kamila Lićwinko: Naprawdę nic nie jest w stanie wytrącić mnie z równowagi

Spore problemy miał natomiast Paweł Fajdek, który jeszcze niedawno imponował formą podczas Drużynowych Mistrzostw Europy. Tym razem jednak nie mógł złapać rytmu i palił rzut za rzutem. Dopiero ostatni okazał się rzutem mierzonym, a 78,29 m dało mu trzecie miejsce.

Konkurs skoku wzwyż podczas mityngu w Finlandii zwyciężyła natomiast Kamila Lićwinko - ex aequo z Australijką Eleanorą Patterson. Obie w trzeciej próbie pokonały 1,93 m, obie też poległy na 1,95 m.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
  Sytuacja w męskim młocie jest jasna. Mamy dwóch eksportowych młociarzy i zarówno Fajdek jak i Nowicki mają minimum olimpijskie (77.50 m) i nie zanosi się aby uzyskał je ktoś jeszcze. W
  Czytaj całość
  kobiecym młocie minimum (72.50 m) mają obecnie 3 zawodniczki: Kopron – 75.40; Włodarczyk – 72.95 i Fiodorow 72.52. Ale bliska tej granicy jest również młodsza od w/w. Katarzyna Furmanek (1996 r) z wynikiem 71.27. Jej PB 73.61 pozwala sądzić, że również jest w stanie osiągnąć olimpijski wskaźnik. Zapowiada się więc zażarta walka o olimpijskie nominacje a decydować może podium na MPS.
  • Grieg Zgłoś komentarz
   Brawo Wojtek - taki rzut w Tokio powinien dać medal. Czy ten oddany przez Malwinę wystarczyłby do podium, trudno powiedzieć, ale gdyby tak rzuciła na MŚ w Dosze, obroniłaby brąz z
   Czytaj całość
   Londynu.
   • yes Zgłoś komentarz
    Nie komentuję anonima. Nie wiem dlaczego w artykule jest "dla ciekawskich" reklama Orlenu. Niech Kopron dogaduje się z nimi, a SF robią swoje...
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×