Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Trzecie złoto na 200 metrów w karierze Allyson Felix

Allyson Felix nie ma sobie równych na 200 metrów podczas mistrzostw świata. W piątek w Berlinie amerykańska sprinterka wygrała na tym dystansie już po raz trzeci z rzędu, tym razem w czasie 22,02 s. Na dalszych pozycjach zabrakło niespodzianek – srebro wywalczyła Veronica Campbell-Brown, a brąz Debbie Ferguson McKenzie.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Swoją świetną karierę Allyson Felix rozpoczęła na igrzyskach w Atenach, gdy nie mając jeszcze ukończonych dziewiętnastu lat zdobyła na 200 metrów srebrny medal. Właśnie ten dystans stał się jej koronną specjalnością, choć Amerykanka w Pekinie potrafiła sięgnąć po złoto w sztafecie również na dwukrotnie dłuższym dystansie. Pierwsze złoto indywidualne wywalczyła w Helsinkach w 2005 roku, by następnie obronić je w Osace. W Berlinie Felix również była jedną z głównych faworytek, choć tym samym mianem określano również Veronikę Campbell-Brown i Debbie Ferguson-McKenzie.

I właśnie pierwsza z nich, reprezentantka Jamajki, postawiła największy opór przyszłej zwyciężczyni. W połowie dystansu, już na ostatniej prostej, obydwie biegły obok siebie zostawiwszy za plecami wszystkie rywalki i początkowo żadna z nich nie mogła zyskać przewagi. Na pięćdziesiąt metrów przed metą Campbell-Brown zaczęła jednak słabnąć i momentalnie straciła sporo dystansu, co oznaczało zwycięstwo Allyson Felix. Złota medalistka wpadła na metę z czasem 22,02 s mając blisko trzy dziesiąte sekundy lepszy rezultat od Jamajki, która z trudem obroniła srebrny medal – tuż za nią finiszowały wspomniana Debbie Ferguson-McKenzie oraz druga z Amerykanek Muna Lee.

Triumf Felix oznacza, że sięgnęła już po trzeci złoty medal na 200 metrów z rzędu.


Wyniki biegu na 200 metrów kobiet:

M</b> Zawodniczka</b> Kraj</b> Czas</b>
1 Allyson Felix USA 22,02
2 Veronica Campbell-Brown Jamajka 22,35
3 Debbie Ferguson-McKenzie Bahamy 22,41
4 Muna Lee USA 22,48
5 Anneisha McLaughlin Jamajka 22,62
6 Simone Facey Jamjaka 22,80
7 Emily Freeman Wielka Brytania 22,98
8 Eleni Artymata Cypr 23,05

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×