Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

LeShawn Merritt mistrzem świata na 400 metrów

Jeremy'emu Warinerowi nie udał się rewanż za ubiegłoroczny finał igrzysk olimpijskich – Amerykanin podobnie jak w Pekinie miał za głównego rywala swego rodaka LaShawna Merritta i znów okazał się od niego gorszy. Małą niespodzianką jest trzecie miejsce Renny Quow, dla którego brązowy medal jest najlepszym wynikiem w karierze.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Dwa sezonu temu wydawało się, że Jeremy Wariner ma realną szansę pobić rekord świata Michaela Johnsona. Amerykański biegacz poprawiał regularnie swoje wyniki i na mistrzostwach świata w Osace wygrywając wyśrubował rekord życiowy, którego jednak od tej pory poprawić już nie zdołał. Na igrzyskach w Pekinie lepszy okazał się drugi z Amerykanów LaShawn Merritt, a Warinerowi pozostało tylko srebro.

Nic więc dziwnego, że finał rozegrany w piątek w Berlinie miał być swego rodzaju rewanżem, gdyż obydwaj reprezentanci Stanów Zjednoczonych zdawali się być poza zasięgiem rywali. Zgodnie z przypuszczeniami właśnie oni rozstrzygnęli bieg na swoją korzyść. Wychodząc na ostatnią prostą zarówno Merritt jak i Wariner zdawali się mieć jednakowo dużo sił, gdyż obydwaj biegli dosłownie równo. Finałowe sto metrów to już jednak popis tylko pierwszego z nich, który oderwał się od rodaka i pierwszy przeciął linię mety zdobywając kolejny złoty medal. Warinerowi w tej sytuacji pozostało więc tylko srebro.

Dość niespodziewanie zakończył się pojedynek o trzecie miejsce. Wydawało się, że największe szanse na podium ma Francuz Leslie Djohne, jednak ten był ostatni, a po brąz sięgnął Renny Quow z Trynidadu i Tobago, dla którego jest to największy sukces w dotychczasowej karierze.


Wyniki 400 metrów mężczyzn:

M</b> Zawodnik</b> Kraj</b> Czas</b>
1 LaShawn Merritt USA 44,06
2 Jeremy Wariner USA 44,60
3 Renny Quow Trynidad i Tobago 45,02
4 Tabarie Henry Wyspy Dziewicze 45,45
5 Chris Brown Bahamy 45,47
6 David Gillick Irlandia 45,53
7 Michael Bingham Wielka Brytania 45,56
8 Leslie Djohne Francja 45,90

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×