KokpitKibice
Relacje na żywo
wybierz dyscyplinę
Wirtualna Polska partnerem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej

Dramat polskiej gwiazdy! Nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich

Dramat Sofii Ennaoui, jednej z naszych nadziei na medal igrzysk olimpijskich. Ze względu na problemy zdrowotne Polka nie pojedzie do Tokio.
PS
Sofia Ennaoui Getty Images / Artur Widak/NurPhoto / Na zdjęciu: Sofia Ennaoui

Sofia Ennaoui miała być jedną z nadziei reprezentacji Polski na medal igrzysk olimpijskich. Marzenia zabrały jej problemy zdrowotne. W środę Ennaoui wydała oświadczenie, w którym przekazała, że zabraknie jej w Tokio. 

"W połowie maja tego roku znalazłam się w sytuacji, która jest bardzo trudna dla każdego ze sportowców, a mianowicie... Będąc w życiowej formie, dzień po wykonaniu wartościowych dwóch treningów, obudziłam się z bólem, który uniemożliwiał mi normalne poruszanie się, nie mówiąc o możności wykonania dwóch jednostek treningowych, które zwykłam robić prawie każdego dnia przez ostatnie wiele miesięcy..." - czytamy w oświadczeniu lekkoatletki. 

"Ostatnie tygodnie były dla mnie bardzo wyczerpujące, szczególnie pod względem psychicznym, ale zrobiłam wszystko, żeby wrócić do zdrowia i móc wznowić treningi. Finalnie okazało się, że starania moje i wielu ludzi nie wystarczyły. Podjęcie tej decyzji nie było dla mnie łatwe, tym bardziej, że start na Igrzyskach Olimpijskich jest marzeniem każdego sportowca" - dodano. 

Ennaoui nie kryła, że to jedna z najtrudniejszych decyzji w jej sportowym życiu, ale jedyna słuszna, biorąc pod uwagę dalszą karierę. Na koniec podziękowała kibicom, którzy niezmiennie ją wspierają. W mediach społecznościowych nie brakuje kolejnych głosów wsparcia od fanów. 

Czytaj także:
Dłuższy dystans, większe szanse. Polak numerem jeden na świecie!

ZOBACZ WIDEO: Pechowy sezon polskiej olimpijki. "Treningi kończyły się płaczem"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×