Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mistrzostwa Polski. Maria Andrejczyk wróciła, ale z problemami. Niezawodny Marcin Krukowski

Maria Andrejczyk po kilku tygodniach przerwy wróciła do rywalizacji w rzucie oszczepem i zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Wśród mężczyzn bezapelacyjnie najlepszy był Marcin Krukowski.

PS
Maria Andrejczyk Getty Images / Milan Sabic/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: Maria Andrejczyk
W maju Maria Andrejczyk uzyskała trzeci najlepszy wynik w historii żeńskiego rzutu oszczepem (71,40 m). Po fenomenalnie próbie zmuszona była odpocząć od startów, przeciążyła organizm i nie chciała ponownie nadwyrężać go w sezonie olimpijskim. Ponownie stanęła na starcie w czwartek, podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Poznaniu.

I ponownie była najlepsza, choć tym razem nie zdołała przekroczyć granicy 60 metrów. W najlepszej próbie uzyskała 59,69 m, czyli blisko 12 metrów mniej, niż kilka tygodni temu w Splicie.

- Nie mogę być zadowolona. Po rzucie na 59 metrów, czułam, że mogę zrobić więcej. Jednak po półtora miesiąca przerwy od rzucania, po tym, jakie diagnozy otrzymywałam, cieszę się, że mogłam dziś wystartować - przyznała przed kamerami Telewizji Polskiej.

ZOBACZ WIDEO: Droga do Tokio: Małachowski i Włodarczyk

Oszczepniczka znów musiała mierzyć się z problemami z barkiem. - Okej nie było, mam nadzieje, że teraz wszystko jest w porządku. Strach jeszcze jest, jeszcze są bóle. Potrzeba jeszcze trochę czasu - dodała.

Srebrny medal w oszczepie wywalczyła Klaudia Regin (54,87 m), a brąz Karolina Bołdysz (51,73 m).

Wśród mężczyzn w tej samej konkurencji bezapelacyjnie najlepszy był Marcin Krukowski. W czwartek oddał tylko jeden rzut - 83,86 m i to wystarczyło do złota. Po srebro sięgnął Cyprian Mrzygłód (78,20 m), a brąz wywalczył Mateusz Kwaśniewski (76,86 m).

W rywalizacji kulomiotek Paulina Guba jako jedyna przekroczyła 18 metrów - dokładnie 18,29 m - i sięgnęła po tytuł mistrzyni kraju. Srebrny medal trafił w ręce Klaudii Kardasz (17,33 m), a brąz w ręce Mai Ślepowrońskiej (17,16 m).

Wśród mężczyzn prym w kraju potwierdził Michał Haratyk - 20,81 m w najlepszym pchnięciu. W Poznaniu zabrakło jego największego rywala - Konrada Bukowieckiego. Pod jego nieobecność srebro zdobył Jakub Szyszkowski (20,00 m), a brąz Jan Parol (19,37 m).

Adrianna Szóstak została mistrzynią Polski w trójskoku (13,92 m), a Adrian Świderski zwyciężył w rywalizacji mężczyzn (16,38 m - jego najlepszy wynik w tym sezonie).

Czytaj także:
Sensacja! Mistrz świata nie jedzie do Tokio. Patryk Dobek stracił pozycję lidera na światowych listach
Piotr Lisek bez szans w starciu z Duplantisem. Szalony Szwed

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  Nie komentuję anonima. Szkoda jest Andrejczyk - oby wystartowała na igrzyskach.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×