Nie ma mocnych na Joannę Linkiewicz. Nieoczekiwane problemy Adama Kszczota

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Adam Kszczot
Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Adam Kszczot
zdjęcie autora artykułu

Joanna Linkiewicz wywalczyła dziewiąte złoto mistrzostw Polski w biegu na 400 metrów przez płotki. Dość nieoczekiwanie wśród 800-metrowców zabrakło Adama Kszczota.

Bieg na 400 metrów kobiet był zdecydowanie najbardziej emocjonującym wydarzeniem na bieżni podczas drugiego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Przede wszystkim ze względu na bardzo mocną obsadę. Natalia Kaczmarek potwierdziła, że jest w kapitalnej formie i to ona sięgnęła po tytuł. Za plecami zostawiła Justynę Święty-Ersetic (WIĘCEJ).

Wśród mężczyzn w tej konkurencji najszybszy był Kajetan Duszyński (45,96 s). Srebro wywalczył Mateusz Rzeźniczak (46,10 - rekord życiowy), a brąz Karol Zalewski (46,12).

W piątek odbył się także bieg na 400 metrów przez płotki. Dziewiąte złoto mistrzostw Polski wywalczyła Joanna Linkiewicz, która zaliczyła swój najlepszy czas w tym sezonie (56,32 s). Druga była Julia Korzuch (57,12), a trzecia Emilia Ankiewicz (57,82 s). W rywalizacji panów jako pierwszy na metę wpadł Robert Bryliński (50,66 s).

ZOBACZ WIDEO: Droga do Tokio: Małachowski i Włodarczyk

W godzinach wieczornych odbyły się eliminacje w biegu na 800 metrów. Zgodnie z oczekiwaniami do sobotniego finału awansowały Anna Wielgosz, Angelika Sarna, Joanna Jóźwik i powracająca po problemach zdrowotnych Angelika Cichocka. Finałowa rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie.

Dość nieoczekiwanie w eliminacjach mężczyzn zabrakło Adama Kszczota. Początkowo był awizowany do startu, ale ostatecznie nie pojawił się na nim. Nie wiemy, jakie były tego powody. Kszczot jest daleki od optymalnej formy, a igrzyska olimpijskie zbliżają się wielkimi krokami.

W pierwszym biegu eliminacyjnym najlepszy był Patryk Dobek (1:48,52), w drugim Mateusz Borkowski (1:49,96), a w trzecim Jakub Augustyniak (1:51,94). Finał w sobotę o 18:50.

Czytaj także: Mistrzostwa Polski. Pia Skrzyszowska królową sprintu! Emocjonalny powrót Anny Kiełbasińskiej

Źródło artykułu: