Sztafeta mieszana z kolejnym medalem! Tym razem na mistrzostwach świata juniorów

Sztafeta mieszana 4x400 metrów zdobyła srebrny medal podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów w Nairobi. To duży sukces Biało-Czerwonych.

PS
Kornelia Lesiewicz Materiały prasowe / Kornelia Lesiewicz
W ostatnim czasie przeżywamy dużo pozytywnych emocji za sprawą sztafety mieszanej 4x400 metrów. W Tokio zdobyła ona złoty medal igrzysk olimpijskich, przechodząc do historii. Znakomici 400-metrowcy mają swoich następców, o czym przekonaliśmy się podczas mistrzostw świata juniorów w Nairobi.

W eliminacjach Biało-Czerwoni (w składzie: Mateusz Matera, Olga Rzeszewska, Alicja Kaczmarek i Michał Wróbel) zajęli czwarte miejsce w swoim biegu, awansując do finału nie bezpośrednio, ale z czasem.

W finale doszło do dwóch zmian w szeregach reprezentacji Polski. Do walki o medale stanęli Michał Wróbel, Kornelia Lesiewicz, Alicja Kaczmarek oraz Patryk Grzegorzewicz. I to były trafione zmiany. Biało-Czerwoni wywalczyli bowiem srebrny medal mistrzostw świata juniorów - z czasem 3:19,80 s.

Złoto zdobyła reprezentacja Nigerii - 3:19,70.