To nasze wielkie nadzieje. Stoją przed szansą na europejskie wyróżnienie

European Athletics ogłosiło plebiscyt na najlepszych lekkoatletów Starego Kontynentu w 2021 roku. W dwóch kategoriach nominację otrzymali reprezentanci Polski.

PS
Pia Skrzyszowska PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska
Sezon 2021 był bardzo udany dla polskiej lekkoatletyki. Co ważne, na horyzoncie pojawiły się talenty, które znakomicie rokują na przyszłość. European Athletics, czyli europejskie stowarzyszenie skupiające narodowe federacje lekkoatletyczne, również je dostrzega.

Stowarzyszenie tradycyjnie już nominowało lekkoatletów z Europy do prestiżowych nagród. W kategorii "wschodząca gwiazda roku" znalazła się Pia Skrzyszowska. Za 20-latką doskonały rok. Wśród wielu sukcesów wymienić trzeba złoty medal mistrzostw Europy do lat 23 na 100 metrów przez płotki, zwycięstwo w dwóch konkurencjach podczas Drużynowych Mistrzostw Europy (100 metrów przez płotki i 100 metrów). W Tokio rywalizację płotkarek zakończyła na półfinale.

W tej samej kategorii - tyle, że wśród mężczyzn - nominację otrzymał Krzysztof Różnicki. 18-latek specjalizujący się w biegu na 800 metrów w 2021 roku wywalczył złoty medal mistrzostw Europy do lat 17. Ustanowił także nowy rekord Polski juniorów na tym dystansie (1:44,51), czym wywalczył sobie także minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. Z igrzysk ostatecznie zrezygnował - postanowił skupić się na przyszłości.

Głosowanie w plebiscycie European Athletics trwa do 3 października. Aby zagłosować na reprezentantów Polski, wystarczy podać dalej zamieszczone w tekście tweety.

Czytaj także:
To jedna z najseksowniejszych zawodniczek. Obserwuje ją cały świat
Anita Włodarczyk pokazała, jak zwiedza Nowy Jork. Nie każdy ma tyle odwagi

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bijatyka na ostro. To miał być spokojny mecz


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×