Trener Marcina Lewandowskiego zmienia otoczenie. Zatrudniła go inna federacja!

Tomasz Lewandowski, który jest bratem Marcina Lewandowskiego, a przez długi czas był jego trenerem, zmienił pracodawcę. Dziennikarz Steven Mills poinformował, że zatrudniła go holenderska federacja.

MB
Marcin Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Marcin Lewandowski
Na początku 2020 roku Polski Związek Lekkiej Atletyki zakończył współpracę z Tomaszem Lewandowskim. Do igrzysk olimpijskich w Tokio jego brat, Marcin musiał więc przygotowywać się bez trenera, z którym pracował długi czas.

- Od samego początku był ze mną. Namówił mnie do tego wszystkiego. Był po części moim "ojcem". W dużej mierze mnie wychowywał - mówił brązowy medalista mistrzostw świata z 2019 w wywiadzie dla TVP Sport.

- Pamiętam jego słowa od początku. Powiedział, że jego celem nie jest, żebym był mistrzem świata, tylko dobrym człowiekiem. Wziąłem to bardzo mocno do siebie - dodał.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego widoku zupełnie się nie spodziewała. "Co one robią?"

W poniedziałek dziennikarz Steven Mills poinformował, że Tomasz Lewandowski został zatrudniony przez holenderską federację. Będzie przygotowywał tamtejszych średniodystansowców do najważniejszych lekkoatletycznych imprez.

Mills za pomocą mediów społecznościowych poinformował także o innych roszadach w ekipie "Oranje". Dwukrotna mistrzyni świata Daffne Schippers zmieniła trenera. Dotychczasowego Barta Bennema'a, zastąpił Wigert Thunnissen.

Zobacz też:
Przerażające wyznanie medalistki olimpijskiej. "Mogliśmy teraz tutaj nie siedzieć"
Anita Włodarczyk zadziwia. "Wyczekiwany dzień"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×