Nagle ktoś na sali krzyknął "brawo". Wielki gest mistrza olimpijskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Dawid Tomala
Getty Images / / Na zdjęciu: Dawid Tomala
zdjęcie autora artykułu

87. Gala Mistrzów Sportu przyniosła wspaniałe wieści. Dawid Tomala stanął na scenie i zapowiedział wielkie rzeczy. Brawo!

W tym artykule dowiesz się o:

- Jutro oddaję swój medal na licytację. Wywalczyłem złoty medal i wierzę, że pomogę teraz komuś stanąć na nogi. Pozdrawiam z tego miejsca Kacpra (Woźniaka z Żor, chłopca, którego marzeniem jest samodzielne chodzenie - przyp. red.). Dlatego apeluję o wyciąganie portfeli i wpłacanie pieniędzy. Jutro otwieram też fundację, by wspierać chore dzieci - zapowiedział na sobotniej Gali Mistrzów Sportu Dawid Tomala.

Mistrz olimpijski w chodzie sportowym na 50 km z Tokio 2020 (2021) zajął 4. miejsce w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca Roku 2021 w Polsce (relacja z gali TUTAJ).

Kiedy Tomala ze sceny ogłosił swój plan, nagle z sali ktoś krzyknął: "brawo" i zaczęły się gromkie oklaski. Piękny gest lekkoatlety spodobał się wszystkim uczestnikom wydarzenia w Warszawie.

Plebiscyt drugi raz z rzędu wygrał Robert Lewandowski, który w głosowaniu czytelników "PS" i widzów Polsatu wyprzedził Anitę Włodarczyk i Bartosza Zmarzlika. Tuż za podium uplasował się Tomala.

Zobacz: On naprawdę to zrobił! Jego żona była w szoku

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Messi na parkiecie? Nie porywa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (3)
avatar
yendrek
9.01.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
jak może wygrywać piłkarz niemieckiego klubu, który z reprezentacją nic nie osiągnął, a pokonał mistrzów olimpijskich i świata /tak było w tamtym roku i kiedyś: Kubica wygrał plebiscyt pokonuj Czytaj całość
avatar
Cheers
9.01.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dawid Tomala to inteligentny gość, który nie opowiada banałów. Teraz ta licytacja złotego medalu. Wspaniała postawa. Oglądałem w tv na żywo jego marsz po złoto. Było jak u Hitchcocka. Kiedy pos Czytaj całość
avatar
yes
8.01.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Artykuł był okazją napisania o Lewandowskim... Czytaj całość