Najlepszy wynik na świecie! Adrianna Sułek błysnęła na halowych mistrzostwach Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Adrianna Sułek
PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Adrianna Sułek
zdjęcie autora artykułu

Adrianna Sułek doskonale spisała się w siedmioboju podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu. Polka zanotowała najlepszy wynik na świecie. Oto podsumowanie pierwszego dnia zmagań.

Znakomity, nieprawdopodobny bieg Ewy Swobody był ozdobą pierwszego dnia rywalizacji podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu. Polka złamała magiczną granicę siedmiu sekund w biegu na 60 metrów. Umocniła się zarazem na prowadzeniu na światowych listach.

Świetnie spisała się też inna z Polek, Adrianna Sułek, która siedmiobój zakończyła z dorobkiem 4756 punktów, co również jest aktualnie najlepszym wynikiem na świecie. Zapowiada jednak, że stać ją na więcej. - Szczyt formy ma przyjść na halowych mistrzostwach świata - mówi, cytowana przez pzla.pl.

W rywalizacji sprinterów złoto HMP zdobył Dominik Kopeć, który o tysięczne sekundy wyprzedził Przemysława  Słowikowskiego. Z kolei w rywalizacji na 60 metrów przez płotki kobiet równych sobie nie miała Klaudia Siciarz. Na metę wpadła z czasem 8,01 i jest to jej najlepszy rezultat w tym sezonie.

ZOBACZ WIDEO: Poruszające sceny z kijowskiego metra. Ukraińców odwiedził mer miasta

Medale rozdano także w biegu na 1500 metrów. Wśród kobiet najlepsza była Angelika Cichocka (4:20,12), srebro wywalczyła Martyna Galant (4:20,92), a brąz Eliza Megger (4:21,22). Wśród panów triumfował Michał Rozmys (3:41,53), przed Andrzejem Kowalczykiem (3:43,90) i Szymonem Żywko (3:48,47).

W konkursie trójskoku rekord życiowy ustanowiła Karolina Młodawska (13,48 m) i sięgnęła po złoto. Wśród panów równych sobie nie miał Adrian Świderski (15,88 m).

Czwarty z rzędu tytuł halowego mistrza Polski zdobył Norbert Kobielski. Zmagania skoczków wzwyż zakończył z wynikiem 2,26 m. W konkursie tyczkarek po złoto sięgnęła Agnieszka Kaszuba (4,10 m).

Złoto HMP wywalczyła również Paulina Guba, która w swojej najlepszej próbie pchnęła kulę na 17,73 m). Druga była Klaudia Kardasz (17,54 m), a trzecia Zuzanna Maślana (15,40 m).

W niedzielę drugi dzień halowych mistrzostw Polski. Punktem obowiązkowym finał biegu na 400 metrów kobiet. W sobotnich eliminacjach Justyna Święty-Ersetic zaliczyła drugi wynik w karierze (51,27 m).

Czytaj także: - Adam Kszczot wycofał się z Halowych Mistrzostw Polski. Podał powódPlawgo ostro odpowiedział Rosjaninowi. "Przyłożyłeś rękę do zbrodni"

Źródło artykułu: