Uwaga, talent! Kamila Przybyła nadzieją polskiej tyczki

Kamila Przybyła to dziś największa nadzieja polskiej tyczki. 21-latka na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Bydgoszczy pobiła rekord życiowy (4,40 m) i zajęła czwarte miejsce. Podium przegrała o włos.

Rafał Mielinowski
Rafał Mielinowski


Krok do medalu

Nasza zawodniczka podczas zawodów osiągnęła taki sam wynik jak trzecia Brytyjka Lucy Brian. Medal był więc na wyciągnięcie ręki. Złoto padło łupem Szwajcarki Angeliki Moser, która pokonała Marynę Kyłypko.

Czy Kamila Przybyła to godna następczyni Anny Rogowskiej i Moniki Pyrek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (13)
 • Andrzej Iwanek Zgłoś komentarz
  Ladna jest oby jej na wybiegi modelek nie wykradli -troche wolno robi postepy ale robi moze przyspieszy zobaczymy
  • BYKU111 Zgłoś komentarz
   Dobra dajcie Kamili spokój ... ciężko jej będzie coś zrobić w tyczce damskiej na świecie . Pytanie inne co z PZLA robi złapany na dopingu działacz ?
   • peppep Zgłoś komentarz
    Oczywiście rozwój zawodników może przebiegac różnie, ktoś z potencjałem może być słabym juniorem i młodzieżowcem jak ma np mały staż lub słabych trenerów. Inni najlepsi za
    Czytaj całość
    młodu moga być z kolei zajechani treningiem seniorskim. Ale bez przesady. Takiej przepaści zniwelować się nie da, a Przybyła nie skacze od wczoraj. Zresztą te moje przykłady dużo bardziej utalentowanych są wybiórcze- z list z tego roku. Są jeszcze m,in Finka Murto dwa lata młodsza od Przybyły 4.71 w hali. I jeszcze wiele innych. I ona zniweluje te przepaści i powygrywa z nimi wszystkim? Niektore z nich przepadną ,ale nie wszystkie. Bez żartów Zobaczmy też najlepsze zawodniczki z rocznika 2000 (4 lata młodsze) - inna Nowozelandka McTagart 4.40 (tyle samo co Przybyła) jest inna Finka Anderson 4.33
    • kris-pr Zgłoś komentarz
     Gratulację!!!!oby trafiła na dobrego trenera(nic nie ujmując obecnemu).
     • peppep Zgłoś komentarz
      Jej wyniki w tym wieku są fatalne. Nie rokuje żadnych poważnych sukcesów, więc nie róbcie sztucznej propagandy. Rówieśniczka Przybyły- Nowozelandka Eliza Mccartney 4.82.
      Czytaj całość
      Przepaść. Trenująca w Polsce o rok młodsza od Przybyły Wenezuelka Peinado- 4.65. Przepaśc. Ta która wygrała Moser. Też rok młodsza od Przybyły. 4.60 Trzy lata (!!!) młodsza od Przybyły Szwedka Gunnarsson. 4.55. O to jest talent, a przecież przez te 3 lata to ona ze 30 cm może dołozyć
      • samik Zgłoś komentarz
       Niepotrzebnie tak zaszalała. Od razu po 4,40 skakała 4,50. Można było skakać 4,45 i byłby medal. Błąd trenera.
       • yes Zgłoś komentarz
        dobre 4. miejsce - szkoda, że wynik nie jest lepszy... Ma szanse na poprawienie wysokości - urodzona 03 maja 1996. Kylypko i Bryan są z 1995, a Moser z 1997.