Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Pomóżmy Wojtusiowi wrócić do pełni zdrowia

Wojtek jeszcze do niedawna był wesołym uczniem pierwszej klasy podstawowej. Wszystko zmieniło się kilka dni przed świętami Wielkanocnymi, kiedy poczuł ból w prawej nodze.

PC
materiał partnera Materiały prasowe / materiał partnera

W tamtym czasie nasz bohater był zawsze rozbrykanym i biegającym chłopcem, który uwielbiał treningi karate w klubie, do którego chętnie uczęszczał. Po wizycie u lekarza zalecono prześwietlenie spuchniętej nogi oraz dalsze badania. Dwa dni po spotkaniu u Wojtka nastąpiło patologiczne, złamanie kości udowej, które nie było efektem urazu.

Dalsze badania dały podejrzenie choroby nowotworowej kości. Wojtek został skierowany do Warszawskiego ośrodka referencyjnego w celu przeprowadzenia dalszej diagnostyki. W stolicy przeszedł dwie otwarte biopsje, które niestety potwierdziły obawy lekarzy. Mięsak Ewinga kości udowej. Wojtek rozpoczął cykle chemioterapii w celu zmniejszenia guza, a także przygotowania do operacji. Celem lekarzy było uratowanie zdrowia oraz sprawności pacjenta. Złamanie patologiczne kości udowej grozi amputacją, jeśli leczenie nie przebiega pomyślnie i nie ma odpowiedniej reakcji na chemioterapię, która została zalecona.

Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem. Guz zmniejszył się na tyle, że można było go usunąć i wstawić endoprotezę rosnącą. Po udanej operacji nasz mały bohater otrzymał szansę na odzyskanie sprawności. Lekarze wymienili całą kość udową wraz z górną częścią stawu kolanowego. Przed Wojtkiem kolejne cykle chemioterapii pooperacyjnej i zaplanowanie dalszego leczenia, a także po analizie histopatologicznej wyciętego guza. Oprócz tego rozpoczyna się żmudna rehabilitacja operowanej nogi w związku z tym, że przez osiem miesięcy była w gipsie.

Wszystkie mięśnie muszą zostać na nowo uruchomione i odbudowane. Wojtuś, mimo niełatwej sytuacji, dzielnie walczy o powrót do zdrowia i jak przystało na prawdziwego wojownika fundacji Cancer Fighters, nie zamierza się poddać! Zachęcamy do wsparcia Wojtka oraz jego rodziny, ponieważ każda, nawet najmniejsza wpłata jest istotna i w znaczny sposób poprawi komfort leczenia oraz zwiększy jego szanse na powrót do normalnego życia.

https://wolniodraka.pl...iatkowski/

Wsparcie możesz także okazać przekazując swój 1,5% podatku!
KRS: 0000581036
Cel Szczegółowy: Wojciech Kwiatkowski

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×