Bułgarzy rozpoczęli turniej kwalifikacyjny do IO od zwycięstwa

Drużyna Radostina Stojczewa w swoim pierwszym meczu nie dała szans Słowenii. Gospodarze turnieju kwalifikacyjnego wygrali 3:0 (25:23, 25:18, 25:22). Już w czwartek Bułgaria zmierzy się z reprezentacją Serbii.

Marcin Olczyk

Choć wynik na to nie wskazuje, Bułgarzy musieli się sporo namęczyć, żeby pokonać Słoweńców. - Z powodu presji i kilku niespodziewanych kontuzji ten mecz był bardzo skomplikowany dla naszej drużyny. Kluczowy moment spotkania przyszedł po drugiej przerwie technicznej pierwszego seta, kiedy skutecznie walczyliśmy o objęcie prowadzenia i zapomnieliśmy o tym co działo się wcześniej - komentował po spotkaniu szkoleniowiec gospodarzy.

Bułgarię do zwycięstwa poprowadził Matej Kazijski, który zdobył 15 oczek. W drużynie Słowenii najlepiej punktowali znani z występów w PlusLidze Tine Urnaut (13) i Mitja Gasparini (12).

W środę, w I grupie rozgrywanego w Sofii Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, zagrają: Hiszpania ze Słowenią i Bułgaria z Serbią.