Dwie rosyjskie lekkoatletki złapane na dopingu. Przebadano ich próbki z igrzysk w Londynie

Kolejne Rosjanki zostały złapane na dopingu. Tym razem zakazane substancje wykryto w próbkach pobranych podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Ukarano Julię Guszcziną i Annę Nazarową.


Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Getty Images
Tym razem dyskwalifikacje nie oznaczają jednak odebranie medali. Co prawda Julia Guszczina była w składzie sztafety 4x400 metrów, która w Londynie wywalczyła srebro, ale już wcześniej reprezentację Rosji pozbawiono medalu. Na dopingu złapana była inna z rosyjskich zawodniczek, Antonina Kriwoszapka.

Z kolei Anna Nazarowa to skoczkini w dal. W Londynie sklasyfikowana została na piątej pozycji i jej rezultat wymazano z końcowych wyników.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski bada próbki wszystkich rosyjskich sportowców z igrzysk w Londynie, Soczi i Rio de Janeiro. Spowodowane jest to raportem Richarda McLarena, według którego stwierdzono w Rosji sponsorowany przez państwo program dopingowy w latach 2011-2015.

Od początku listopada MKOl zawiesił 19 rosyjskich sportowców i dożywotnio wykluczył ich z udziału w igrzyskach. Sam start Rosjan w Pjongczangu stoi pod znakiem zapytania. Decyzja ma zapaść podczas posiedzenia zaplanowanego na 5 grudnia.

ZOBACZ WIDEO Fenomenalny pościg Schalke w Dortmundzie! Od 0:4 do 4:4! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy rosyjscy sportowcy powinni być wykluczeni z igrzysk olimpijskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×