IO: Urszula Radwańska w 1/16 finału turnieju tenisowego

W dniu otwierającym olimpijski turniej tenisowy w Wimbledonie swój mecz wygrała pierwsza z reprezentantek Polski - Urszula Radwańska, która pokonała Niemkę Monę Barthel (6:4, 6:3 w 1h7').

Krzysztof Straszak

W 1/16 finału krakowianka zmierzy się z pięciokrotną mistrzynią Wimbledonu Sereną Williams, która na korcie centralnym w dwóch setach pokonała Jelenę Janković.

CZYTAJ: Matkowski i Fyrstenberg znów poślizgnęli się na świętej trawie
CZYTAJ: Szybki koniec olimpijskiego snu Kubota

Urszula Radwańska jest drugą w historii reprezentantką Polski (licząc także mężczyzn), która wygrała mecz w grze pojedynczej turnieju olimpijskiego w tenisie. Przed czterema laty, w Pekinie, jedną rundę przebrnęła Agnieszka Radwańska (zmagania w Londynie rozpocznie w niedzielę).

ZOBACZ: Program pierwszego dnia turnieju tenisowego

W starciu z Barthel młodsza z sióstr Radwańskich popełniła znacznie mniej błędów od rywalki: dziewięć niewymuszonych, wobec 23 ze strony Niemki. W uderzeniach kończących Barthel pokonała przeciwniczkę 22-13.

kobiety 1/32 1/16 1/8 1/4
A. Radwańska (23 lata, ranking WTA 2) Görges (Niemcy, 23 lata, WTA 24, bilans Radwańskiej 2-0) Lepchenko lub Cepede Royg Kirilenko lub Duque; Soler lub Watson Kvitová lub K. Bondarenko; Hsieh lub Peng; Cîrstea lub Pennetta; Pironkowa lub Cibulková
U. Radwańska (21 lat, ranking WTA 44) Barthel (6:4, 6:3) S. Williams lub Janković Schiavone lub Zakopalová; Arvidsson lub Zwonariowa Na Li lub Hantuchová; Cornet lub Paszek; Medina lub Wickmayer; Keothavong lub Woźniacka

Radwańska zanotowała tylko niewiele ponad połowę skuteczności pierwszego podania, z którego zgarnęła 67% piłek, ale Barthel nie uzyskała w tym elemencie nawet 50%.

CZYTAJ: Trzy sety nadziei Rosolskiej i Jans-Ignacik

*

Zwycięski powrót na kort Kim Clijsters. Belgijka na początek igrzysk olimpijskich pozbawiła złudzeń Robertę Vinci (6:1, 6:4). Kolejną rywalką Clijsters będzie Stosur.

Igrzyska olimpijskie, Londyn (Wielka Brytania)