Badminton: Augustyn wbita w kort

Kamila Augustyn przegrała drugi mecz w swojej grupie i odpadła z turnieju badmintonistek. Dunka Tine Baun niemal wbiła Polkę w kort.

Michał Piegza

Po porażce w pierwszym swoim meczu Kamila Augustyn zmierzyła się z faworyzowaną, aktualną mistrzynią Europy, Dunką Tine Baun.

Początek był niezbyt udany dla Polki. Dunka objęła prowadzenia 3:0, a następnie 5:1. Augustyn w pierwszym secie nie miała wiele do powiedzenia i na przerwę techniczną schodziła przegrywając 11:3. Przerwa dobrze zrobiła Polce, która zaczęła toczyć z Dunką bardziej równorzędną walkę. Na odrobienie strat nie było szans i ostatecznie Augustyn pierwszego seta przegrała 21:11.

W drugim secie Dunka znowu szybko uciekła Polce, która potrafiła jedynie ze stanu 0:1 doprowadzić do remisu. Baun zdobyła pięć punktów z rzędu i prowadziła 6:1. Dunka systematycznie odjeżdżała Augustyn, która tylko momentami potrafiła dorównać rywalce. Na przerwę techniczną Polka schodziła z podobną stratą jak w pierwszym secie przegrywając 4:11.

Druga część drugiego seta to dalsza dominacja Dunki, która bez większego wysiłku zdobywała kolejne punkty. Augustyn nie istniała na korcie, a Baun, która w Londynie rozgrywała dopiero swój pierwszy mecz, robiła z Polką co chciała. Ostatecznie drugiego seta Tine Baun wygrała 21:6.

Kamila Augustyn - Tine Baun 0:2 (11:21,6:21).