Badminton: Polacy awansowali do ćwierćfinału

Polska para Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba w swoim ostatnim meczu grupowym nie miała żadnych problemów z pokonaniem reprezentujących Kanadę Toby Ng i Grace Gao i awansowała do ćwierćfinału.

Artur Długosz

Mecz Polaków w badmintonie standardowo rozpoczął się z opóźnieniem. To było ostatnie spotkanie reprezentantów naszego kraju w grupie B. W razie zwycięstwa, zajęliby oni w niej drugie miejsce. Biało-czerwoni tym razem byli faworytami starcia. Kanadyjczycy, chociaż są notowani w rankingu tylko trzy pozycje niżej niż para Robert Mateusiak - Nadieżda Zięba, na zawody dostali się dzięki dzikiej karcie i do tej pory w Londynie nie wygrali żadnego meczu.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Od stanu 2:2 biało-czerwoni zaczęli jednak powiększać przewagę nad rywalami. Na pierwszą przerwę nasi zeszli prowadząc 11:4. Mateusiak i Zięba potem poszli za ciosem i tę partię zwyciężyli do 13.

W drugim secie Polacy od początku wyszli na prowadzenie. Kanadyjczycy się nie poddawali i doprowadzili do stanu 3:3. Polacy nie dali jednak Toby Ng i Grace Gao wyjść na prowadzenie. Spotkanie cały czas było wyrównane, chociaż biało-czerwoni nie potrafili wyraźnie odskoczyć swoim przeciwnikom. Kanadyjczycy długo jednak nie wytrzymali równej walki i od stanu 15:10 można było już spokojnym losów tej rywalizacji. Ostatecznie polscy badmintoniści w tym secie zwyciężyli 21:16, a w całym meczu 2:0.

Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba awansowali do ćwierćfinału.

Robert Mateusiak, Nadieżda Zięba - Toby Ng, Grace Gao (Kanada) 2:0 (21:13, 21:16)