KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Piąte miejsce Piotra Szczepańskiego i Macina Pochwały w kajakarstwie górskim

Piotr Szczepański i Marcin Pochwała zajęli piąte miejsce w rywalizacji kanadyjek dwójek w kajakarstwie górskim. Dla tego duetu jest to najlepszy wynik w karierze na zawodach mistrzowskiej rangi.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

W finale Piotr Szczepański i Marcin Pochwała wystartowali jako trzeci z kolei. Górny odcinek toru był w wykonaniu Polaków bardzo dobry, jednak zarazem właśnie w tej części trasy nie udało się niestety uniknąć błędu, jakim było potrącenie łokciem jednej z bramek - efektem były dwie sekundy kary. Mimo to czas naszych reprezentantów nadal był bardzo dobry, a ich strata nawet z doliczoną karą wynosiła tylko 0,78 sekundy. Niestety, w dalszej części toru już tak dobrze nie było i Szczepański z Pochwałą potracili już znacznie więcej. W momencie ukończenia przejazdu zajmowali drugie miejsce, jednak w sytuacji gdy na starcie czekały jeszcze trzy dwójki trudno było już oczekiwać medalu.

Ostatecznie nasi reprezentanci uplasowali się na piątej pozycji. Wynik Szczepańskiego i Pochwały mimo braku medalu i tak należy jednak uznać za bardzo dobry - awansowali do olimpijskiego finału i osiągnęli najlepszy rezultat na międzynarodowej arenie w historii swoich wspólnych startów. Ich osiągnięcie jest jednocześnie potwierdzeniem klasy polskiego kajakarstwa górskiego - dzień wcześniej Mateusz Polaczyk był czwarty.

Zawody C2 skończyły się podwójnym sukcesem gospodarzy. Złoto zdobyli Tim Baillie i Etienne Stott, a srebro David Florence i Richard Hounslow. Brązowe medale przypadły słowackim bliźniakom, Pavolowi i Peterowi Hochschornerom, jednak ten wynik z pewnością ich zbytnio nie ucieszył. Słynni bracia w Sydney, Atenach i Pekinie trzykrotnie wygrywali w tej konkurencji, a w Londynie szanse na czwarte z rzędu złoto pogrzebali pod koniec przejazdu, gdy otrzymali dwie sekundy kary.

Dla obydwu złotych medalistów to pierwszy wielki sukces w karierze.

33-letni Baille mieszka w Aberdeen i trenuje na co dzień w tamtejszym klubie. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze górskim, wspinać się w górach, jeździć na nartach i uprawiać surfing. Jego wuj, Mike Jones, był znanym kajakarzem w latach 70.

Jego rówieśnik Scott to zawodnik Viking Kayak Club z Bedford, którego pasją są filmy z lat 80., samochody i czytanie.

Do wspólnego startu na igrzyskach namówił ich trener brytyjskiej reprezentacji Nick Smith. Tim Baillie

urodzony 11 maja 1979 roku w Aberdeen (W.Brytania)

wzrost 176 cm
waga 78 kg

największe sukcesy:

igrzyska olimpijskie -
1. miejsce w C2 (2012)

Etienne Scott

urodzony 30 czerwca 1979 roku w Manchesterze (W.Brytania)

wzrost 182 cm
waga 83 kg

największe sukcesy:

igrzyska olimpijskie -
1. miejsce w C2 (2012)

Miejsce Zawodnicy Kraj Czas
1 Tim Baillie/Etienne Stott Wielka Brytania 106,41
2 David Florence/Richard Hounslow Wielka Brytania +0,36
3 Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner Słowacja +1,87
4 Gauthier Klauss/Matthieu Peche Francja +2,76
5 Piotr Szczepański/Marcin Pochwała Polska +4,10
6 Minghai Hu/Junrong Shu Chiny +6,44

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×