Alekno wypomina legendzie wpadkę z marihuaną. "Niech sobie Giba przypomni o dyskwalifikacji"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Władimir Alekno
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Władimir Alekno
zdjęcie autora artykułu

"To bzdury i nonsens" - tak siatkarze i trenerzy rosyjscy komentują oskarżanie ich o doping. Władimir Alekno mówi wprost: "Giba powinien lepie pomyśleć o swojej dyskwalifikacji sprzed lat, bo to fakt. Nie on będzie decydował o przyznawaniu medali".

- Wygraliście w Rio de Janerio, bo byliście najlepsi ze wszystkich. Rosja wygrała w Londynie z tego samego powodu - napisał Aleksiej Aleksiej Wierbow na swoim koncie w portalu społecznościowym Instagram. - Oni, nasi gracze, wierzyli do samego końca. Chcesz powiedzieć, że Tietiuchin wygrał z powodu dopingu? Albo Aleksander Wołkow ze swoim kolanem? To dziwne mój Przyjacielu, usłyszeć to od Ciebie - dodał.

W rosyjskim środowisku panuje oburzenie po słowach Giby, który oskarżył siatkarzy o stosowanie dopingu i zażądał weryfikacji wyników z igrzysk olimpijskich w 2012 w Londynie. Bardzo rozczarowany postępowaniem Brazylijczyka jest Siergiej Tietiuchin. - Nie mogę w to wszystko uwierzyć. Znamy się trochę, bo grał w Rosji i to bardzo szanowany człowiek. Być może pojawiły się jakieś nieścisłości w jego wypowiedzi albo dziennikarze coś źle przetłumaczyli.

Bardziej dosadnych słów w pod adresem Brazylijczyka użył Władimir Alekno. - Niech on sobie najpierw przypomni o swojej dyskwalifikacji. Pamiętam, że przez jakiś czas był zawieszony za używanie marihuany. I to jest fakt, lepiej by się nad tym zastanowił - mówi słynny trener. - Giba to nie jest żadna wielka osobistość, która może decydować o tym, jaki i komu powinien być przyznany medal.

W podobnym tonie wypowiada się inny z wielkich rosyjskich trenerów Giennadij Szypulin. Jego zdaniem słowa Brazylijczyka to zwykłe wymysły i nonsens. - Tyle czasu już minęło i nagle coś tam mówi na ten temat. Nie wiem, co nim kieruje - twierdzi wiceprezydent Rosyjskiej Federacji Siatkówki i trener Biełogoria Biełgorod. - Nasz zespół zagrał na igrzyskach, gdzie przechodzi się oficjalne kontrole antydopingowe - i to jest fakt. Nie trzeba zwracać uwagi na Gibę, tylko musimy dalej trenować i grać, aby zdobywać kolejne medale.

ZOBACZ WIDEO De Giorgi o decyzji PZPS: Poczułem radość i dumę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Giba miał prawo oskarżyć publicznie Rosjan o stosowanie dopingu?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
Ace
24.01.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Tylko, że na razie Giba rzuca oskarżenia bezpodstawnie. Nie bronię ani jednych ani drugich, pewnie w Rosji coś na rzeczy jest, ale wypowiadanie tak kategorycznych sądów w telewizji nie podając Czytaj całość
avatar
Moderator
24.01.2017
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Przyznam szczerze, Alekno mnie rozczarował tą wypowiedzią. Nie porównujmy zapalenia jednego jointa, do czego Giba zresztą otwarcie się przyznał w swojej książce, do kilkuletniego pompowania się Czytaj całość