USA nieznacznie przed Chinami, pierwszy medal Gwatemali w historii

W klasyfikacji medalowej Amerykanie o jeden złoty medal wyprzedzają Chińczyków. Ogromny skok w zestawieniu zanotowali Brytyjczycy.

W tym artykule dowiesz się o:

Sobota dla Brytyjczyków okazała się niezwykle udana - reprezentanci tego kraju zdobyli sześć złotych i jeden srebrny krążek i w klasyfikacji medalowej awansowali na trzecią pozycję.

Prowadzą Amerykanie z 26 złotymi, 13 srebrnymi i 15 brązowymi medalami, Chińczycy mają odpowiednio 25, 16 i 12 krążków.

Na czwartym miejscy Korea Południowa, która w sobotę wzbogaciła się o srebrny medal w szermierce. Piąta jest Francja, która w dziewiątym dniu igrzysk zdobyła dwa medale w tenisie oraz jeden w strzelectwie.

4 sierpnia będzie pamiętnym dniem dla wszystkich mieszkańców Gwatemali. Po raz pierwszy bowiem reprezentant tego kraju zdobył medal na igrzyskach olimpijskich - 21-letni Erick Barrondo  zajął drugie miejsce w chodzie na 20 km. Gwatemala na letnich igrzyskach olimpijskich startuje od 1952 roku.

W sobotę bardzo blisko pierwszego medalu w historii startów w letnich igrzyskach olimpijskich było San Marino. Zawodniczka z tego państwa - Alessandra Perilli po rundzie zasadniczej w strzeleckiej konkurencji trap zajmowała ex equo drugie miejsce wraz z dwoma innymi zawodniczkami. O podziale medali decydowała dogrywka, w której 24-letnia zawodniczka zajęła ostatnie miejsce.

Polska z czterema medalami zajmuje 17. miejsce.

Dotychczas w Londynie medale zdobyli przedstawiciele 58 krajów.