Kusznierewicz i Życki na 8. miejscu

Mateusz Kusznierewicz w swoim ostatnim w karierze wyścigu na Igrzyskach olimpijskich w parze z Dominikiem Życkim uplasował się na 9. miejscu, co dało w klasyfikacji generalnej 8. pozycję.

Michał Piegza
Michał Piegza

Zajmujący przed wyścigiem medalowym w klasie Star piąte miejsce Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki cudu w ostatnim starcie nie dokonali i nie zdobyli medalu w Londynie. W ostatnim, podwójnie punktowanym wyścigu, w rywalizacji dziesięciu załóg, nasi reprezentanci plasowali się w środku stawki. Jednak potem nasza dwójka systematycznie spadała w klasyfikacji i przez chwilę była na dziesiątej pozycji. Ostatecznie Kusznierewicz-Życki zajęli w wyścigu finałowym dziewiąte miejsce, a w klasyfikacji generalnej nasi zawodnicy uplasowali się na ósmym miejscu.

Złoto zdobyli niespodziewanie Szwedzi, którzy w końcówce wyprzedzili w klasyfikacji Brytyjczyków. Na trzecim miejscu uplasowali się Brazylijczycy.

Dodajmy, że była to ostatnia rywalizacja w klasie Star na olimpiadzie. Również dla Kusznierewicza i Życkiego był to ostatni występ na Igrzyskach olimpijskich.

Klasyfikacja końcowa w klasie Star:

1. Szwecja (Fredrik Loof, Maks Salminem) 32 pkt.
2. Wielka Brytania (Iain Percy, Andrew Simpson) 34 pkt.
3. Brazylia (Robert Scheidt, Bruno Prada) 40 pkt.
-------------------
8. Polska (Mateusz Kusznierewicz, Dominik Życki) 72 pkt.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×