IO gr. B siatkarzy: Niemcom wystarczyło sił jedynie na walkę w dwóch partiach

Niemcy nie zdołali sprawić niespodzianki na koniec fazy grupowej i ulegli Brazylii 0:3, co oznacza, że w ćwierćfinale zmierzą się z Bułgarią, zaś Brazylijczycy z Polską lub Argentyną.
Marek Grzebyk

Dwie pierwsze partie miały bliźniaczo podobny przebieg. W obu przez niemal cały czas prowadzili Niemcy, którzy grali niezwykle skutecznie, wykorzystując przy tym każdy moment zawahania przeciwnika. Brazylijczycy wykazali się jednak olbrzymią cierpliwością i w końcówkach każdego seta wrzucali wyższy bieg doprowadzając do remisu, a następnie wychodząc na prowadzenie. Nasi zachodni sąsiedzi nie byli w stanie ich powstrzymać i tym samym pomimo tego, że spisywali się bardzo dobrze wynik był dla nich bardzo niekorzystny.

Przy stanie 0:2 z Niemców uszło powietrze. Nie pomogły także przerwy o które prosił Vital Heynen. Jego podopieczni nie byli w stanie odrobić strat co oznacza, że zmierzą się oni w ćwierćfinale z Bułgarią, zaś Brazylijczycy z Polską lub Argentyną.

Brazylia - Niemcy 3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

Brazylia: Bruno, Visotto, Murilo, Dante, Sidao, Lucas, Sergio (libero) oraz Giba, Wallace, Ricardo.

Niemcy: Schwarz, Tischer, Andrae, Bohme, Schoeps, Dunnes, Steuerwald (libero) oraz Kampa, Gunthor.