Kolarstwo torowe: Wojtyra zakończyła udział w omnium kobiet

W ostatniej konkurencji omnium kobiet - wyścigu na 500 metrów, Polka Małgorzata Wojtyra uzyskała czas 36.790. To dało jej czternaste miejsce.

Artur Długosz

W ostatniej konkurencji omnium kobiet w kolarstwie torowym, czyli w wyścigu na 500 metrów, Polka Małgorzata Wojtyra rywalizowała z Nowozelandką Joanne Kiesanowski.

W tej konkurencji zawodniczki startowały we dwie. Nie liczyło się jednak kto pierwszy dojedzie do mety, ale czasy. Polka pojechała w piątym wyścigu. Nowozelandka pierwsza dojechała do mety i osiągnęła czas 36.360. Wojtyra uzyskała znacznie gorszy wynik, 36.790. Dało jej to ostatecznie czternastą pozycję w wyścigu na 500 metrów.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Brytyjka Laura Trott, która w świetnym stylu wygrała decydującą "czasówkę". Jej główna rywalka Sarah Hammer z USA, nie wykorzystała szansy i w wyścigu na 500 metrów zajęła dopiero czwarte miejsce. Polka Małgorzata Wojtyra ostatecznie w klasyfikacji generalnej została sklasyfikowana na jedenastym miejscu. Nasza zawodniczka zgromadziła 63 punkty.