Zapasy: Matkowska w ćwierćfinale

Iwona Matkowska po początkowych problemach pokonała wicemistrzynię świata z Mongolii i jest już w ćwierćfinale Igrzysk olimpijskich.

Michał Piegza

Po pewnej wygranej w I rundzie w 1/8 finału rywalką Polki była Mongolka Otgontsetseg Davaasukh, która w pierwszej rundzie Carolinę Hidalgo Castillo. Przeciwniczka naszej reprezentantki jest aktualną wicemistrzyną świata.

Obydwie zawodniczki bardzo agresywnie rozpoczęły walkę, ale nasza reprezentantka była aktywniejsza. Po 1:22 minuty walki Mongolka chciała wypchnąć Polkę z maty, ale ta sprytnie ją obeszła i nasza zawodniczka otrzymała punkt. Rywale protestowali, poprosili o challenge, który po pierwotnym odrzuceniu po chwili został uznany i to Davaasukh prowadziła. Matkowska do końca rundy walczyła o punkt, ale sędziowie nie zdecydowali się Polce przyznać punktu, mimo że mieli ku temu podstawy.

Druga runda rozpoczęła się od punktu dla przeciwniczki, która skontrowała Matkowską i robiąc obejście objęła prowadzenie. Pół minuty przed końcem nasza reprezentantka doprowadziła do remisu, a w związku z tym, że jako ostatnia zdobyła punkty wygrała rundę i o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka.

Po 18 sekundach dodatkowego czasu Matkowska zdobyła punkt i była bliska awansu. Prowadząc nasza reprezentantka skutecznie odpierała ataki Mongolki i skutecznie ją skontrowała wygrywając pojedynek przed czasem kładąc rywalkę na plecy.

1/8 finału zapasów w stylu wolnym do 48 kg:

Iwona Matkowska (Polska) - Otgontsetseg Davaasukh (Mongolia) 2:1 (0:1, 2:0, 4:0)

Rywalką Iwony Matkowskiej w ćwierćfinale będzie reprezentantka Azerbejdżanu Maryia Stadnyk.