Zapasy: Porażka Matkowskiej w 1/4 finału

Iwona Matkowska wyraźnie przegrała w ćwierćfinale z Azerką Maryią Stadnyk, ale wciąż ma szansę walki o brązowy medal. Wszystko zależy od tego czy przeciwniczka Polki awansuje do finału.

Michał Piegza

Iwona Matkowska źle rozpoczęła walkę, bo dała się zaskoczyć Azerce i ta objęła prowadzenie. Po minucie Maryia Stadnyk wypchnęła Polkę z maty i prowadziła już 2:0. Mimo prób, naszej reprezentantce do końca pierwszej rundy nie udało się zdobyć punktu.

Druga połowa znowu rozpoczęła się źle dla Matkowskiej, którą Azerka wyrzuciła z maty i prowadziła 3:0. Polka starała się odmienić losy pojedynku, ale czwarty punkt zdobyła rywalka. Matkowska nie potrafiła do końca pojedynku poważniej zagrozić rywalce. Naszą reprezentantkę stać było tylko na honorowy punkt. Desperacka próba w ostatnich sekundach wyrzucenia Stadnyk za matę nie powiodła się i Polka musiała przełknąć gorycz porażki.

Matkowska wciąż ma szansę walki w repasażach o brązowy medal. Wszystko zależy od tego czy Maryia Stadnyk awansuje do finału. Jeśli do tego dojdzie, to nasza reprezentantka, marząc o brązie, będzie musiała wygrać dwa pojedynki.