Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

"Polacy to śmieci i faszyści". Jest reakcja ministra

W państwowej agencji Tatiana Tarasowa wyzywała Polaków od "śmieci i faszystów". Ma to związek z działalnością polskiego ministra sportu. Na odpowiedź Kamila Bortniczuka nie trzeba było długo czekać.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Kamil Bortniczuk, w kółku Tatiana Tarasowa PAP / Tomasz Wiktor/ Getty Images i Steve Russell/Toronto Star / Na zdjęciu: Kamil Bortniczuk, w kółku Tatiana Tarasowa
W piątek minister sportu Kamil Bortniczuk przedstawił wspólne stanowisko ponad 30 krajów, w którym domagano się zdecydowanych ruchów ws. Rosji w świecie sportu. (więcej TUTAJ) Wszystko to jest związane z napaścią kraju rządzonego przez Władimira Putina na Ukrainę.

Deklaracja ta wywołała wściekłość w Rosji. Mocno oberwało się samemu Bortniczukowi, jak i całej Polsce. Autorką nienawistnego komentarza była Tatiana Tarasowa, była łyżwiarka startująca w parach sportowych, a także uznana trenerka i komentatorka. Upust złości wylała w państwowej agencji RIA Novosti.

- Ta polska gnida nie wie, jak nas zatrzymać. Jak powstrzymujemy jego i Polaków przed rozwojem? Jakie ma prawo do zastraszania ludzi w ten sposób? Niech wszyscy powiedzą, czego chcą. Polacy od 100 lat startują w łyżwiarstwie figurowym, ale nie mają wyników. Teraz zabrali rosyjską dziewczynę, próbują ją przyczepić do siebie (najprawdopodobniej chodzi o urodzoną w Moskwie Jekatierinę Kurakową, która od kilku lat reprezentuje Polskę - przyp. red.). Polacy to śmieci i faszyści. Nie mogą walczyć z silnymi w inny sposób - skomentowała.

Skandaliczne słowa Tarasowej odbiły się echem w mediach. Na odpowiedź ze strony ministra sportu nie trzeba było długo czekać.

- Nie ma dziś większego komplementu niż personalne ataki ze strony wpływowych propagandystów Kremla. Znaczy, że działa - napisał Bortniczuk na Twitterze.

Czytaj więcej:
Chciał uciec z Rosji. Tak zareagowały "zbiry Putina"

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×