Piąte miejsce drużyny kobiet w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Obihiro

W japońskim Obihiro rozpoczęto sezon 2018/2019 Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. W wyścigu drużynowym reprezentantki Polski zajęły piąte miejsce.

Piotr Ziemka
Natalia Czerwonka Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Natalia Czerwonka
Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń i Karolina Bosiek w trzecim przejeździe wygrały z Chinkami. Polki uzyskały czas 3:07.590. Przed nimi zostały sklasyfikowane: reprezentantki gospodarzy Japonki (2:57.800), Holenderki (3:00.130), Rosjanki (3:01.110), a także Kanadyjki (3:01.460).

W drużynowym wyścigu mężczyzn dziewiątą lokatę zajęli: Adrian Wielgat, Marcin Bachanek i Patryk Wójcik (3:53.430). Wystąpiło 11 ekip. Najlepiej spisali się Rosjanie (3:41.260). Drugi wynik mieli Holendrzy (3:42.140), trzeci zaś - Norwegowie (3:42.770).

W rywalizacji na 500 metrów jedenasty był Artur Waś (35.260). Zwyciężył Haavard Lorentzen (34.732). W zmaganiach kobiet na tym dystansie triumfowała Nao Kodaira (37.496). Spośród Polaków występujących w grupie B najwyżej znalazł się Artur Nogal. Czas 35.438 dał mu szóstą pozycję.

Czy w sobotę Artur Waś będzie w czołowej dziesiątce?