Nao Kodaira i Paweł Kuliżnikow ze złotymi medalami MŚ w wieloboju sprinterskim

Nao Kodaira wygrała rywalizację kobiet podczas mistrzostw świata w wieloboju sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim. Wśród mężczyzn w Heerenveen zwyciężył Paweł Kuliżnikow.

Piotr Ziemka
Nao Kodaira Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Nao Kodaira
Na wyniki wieloboju sprinterskiego złożyły się czasy z czterech wyścigów: po dwóch na 500, a także 1000 metrów. Trzynaste miejsce zajął Artur Nogal. 28-letni Polak był jedenasty i piąty na krótszym z dystansów oraz osiemnasty i piętnasty w dłuższej konkurencji. Na szesnastej pozycji w klasyfikacji łącznej został sklasyfikowany Piotr Michalski.

Zwyciężył Paweł Kuliżnikow. Rosjanin był dwukrotnie trzeci w sobotę, pierwszy na 500 metrów w niedzielę oraz drugi na kilometr. Srebrny medal zdobył Tatsuya Shinhama. Trzeci wynik sprinterskiego wieloboju miał Kjeld Nuis.

Na styczniowych mistrzostwach Europy Michalski zajął szóstą lokatę, a Nogal - trzynastą.

W rywalizacji kobiet złoto i srebro dla Japonek. Triumfowała Nao Kodaira. Srebrna medalistka mistrzostw świata 2019 na dystansach dwukrotnie spisała się najlepiej na 500 metrów. W sobotę uzyskała czwarty czas na kilometr, a dzień później - trzeci. Druga była Miho Takagi. Na trzecim stopniu podium stanęła Brittany Bowe. Na osiemnastej pozycji w gronie 28 łyżwiarek sklasyfikowano Natalię Czerwonkę .

Czy Natalia Czerwonka będzie w czołowej ósemce finałowych zawodów Pucharu Świata w 2019 roku?