Karolina Bosiek czwarta w wyścigu masowym na mistrzostwach świata juniorek

Karolina Bosiek zajęła czwarte miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata juniorek w łyżwiarstwie szybkim na odkrytym torze w Basalgo di Pine.

Piotr Ziemka
Karolina Bosiek Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Karolina Bosiek
Wyścig ze startu wspólnego wygrała Włoszka Laura Peveri (5:41.54). Jako druga minęła metę Chinka Yuhan Ma (5:41.75), a trzecia - Holenderka Robin Groot (5:41.77). Na czwartej pozycji została sklasyfikowana Karolina Bosiek (5:42.37).

W piątek Polka była ósma na 500 metrów oraz druga na 1500. Dzień później zdobyła brązowy medal na 3 km, brąz na kilometr oraz srebro w wieloboju.

Na szóstym miejscu w wyścigu masowym uplasowała się Natalia Jabrzyk.

W wyścigu drużynowym na 2400 metrów czwarte miejsce zajęły Jabrzyk, Karolina Gąsecka oraz Bosiek (3:16.233). Tylko o 25 tysięcznych sekundy lepszy czas od nich miały Rosjanki (3:16.208). W drugiej minucie i trzydziestej sekundzie drugiej z czterech par tej konkurencji, Polki wyprzedziły na trasie reprezentację Korei Południowej (3:37.343). Zwyciężyły Japonki: Lemi Williamson, Karuna Koyama oraz Rin Kosaka (3:11.391). Na drugim stopniu podium stanęły Holenderki (3:11.792).

Sprint drużynowy wygrały Femke Kok, Femke Beuling i Michelle de Jong (1:31.726). Reprezentantki Holandii w ostatniej parze pokonały reprezentację Rosji (1:34.208). Brązowe medale zdobyły Norweżki (1:35.558), a czwarte miejsce zajęły Chinki (1:36.620). Na piątej pozycji zostały sklasyfikowane Olga Kaczmarek, Jabrzyk i Karolina Gąsecka (1:37.029).

Czy Karolina Bosiek będzie w czołowej "10" najbliższych MŚ seniorek?