KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus. Łyżwiarki szybkie pomagają seniorom podczas pandemii

Dwie czołowe polskie łyżwiarki szybkie, Andżelika Wójcik i Natalia Czerwonka, zaangażowały się w pomoc seniorom podczas pandemii koronawirusa. - Staramy się pomóc ze wszystkich sił - mówi Andżelika, zawodniczka AZS AWF Katowice.

Dawid Borek
Dawid Borek
Andżelika Wójcik i Natalia Czerwonka Materiały prasowe / Andżelika Wójcik i Natalia Czerwonka
Natalia Czerwonka i Andżelika Wójcik każdego dnia odwiedzają średnio pięć osób w swoim rodzinnym Lubinie. - Wcześniej jesteśmy w kilku sklepach spożywczych, aptekach, czy kioskach z gazetami, by kupić potrzebne produkty. Później odwiedzamy naszych podopiecznych. Zdarza się też, że wynosimy śmieci, czy wyprowadzamy na spacery psy - opowiada Wójcik.

- Pomagamy nie tylko osobom starszym. Po świętach zaapelowałyśmy do naszych podopiecznych, którym dostarczamy zakupy, żeby nie wyrzucali jedzenia. Wszystkie resztki zawieźliśmy do Bajkowej Krainy, która ratuje zwierzęta. Nawiązałyśmy też kontakt z domem dziecka pod Lubinem i za kilka dni ruszamy tam z dostawą artykułów papierniczych - dodaje Natalia Czerwonka.

Czas po sezonie dla naszych zawodniczek miał wyglądać inaczej. - Ja na przykład planowałam wakacje, ale z oczywistych przyczyn musiałam z nich zrezygnować. To jednak nie jest ważne, dziś trzeba skupić się na walce z wirusem. Sprawdzam statystyki, szukam wiadomości na temat tej choroby i marzę, by to dobiegło końca - mówi zawodniczka AZS AWF Katowice.

ZOBACZ WIDEO: Dawid Kubacki dba o zdrowie. "Nie wiadomo, gdzie spotkamy się z wirusem"

Czołowe polskie łyżwiarki, które w tym roku razem zdobyły m.in. brązowe medale mistrzostw Europy i mistrzostw świata, pomagając innym, bardzo dbają o bezpieczeństwo. - Nosimy maseczki i rękawiczki, bardzo często odkażamy ręce. Oczywiście jeździmy razem samochodem, razem robimy zakupy, ale zachowujemy wszystkie możliwe środki ostrożności - wyjaśnia Wójcik.

Andżelika Wójcik brała udział w jednej z ostatnich imprez sportowych przed wybuchem epidemii. Startowała w Akademickich Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Amsterdamie. Zdążyła zdobyć tylko brąz na 500 m, bo zawody zostały skrócone o jeden dzień. Dzięki decyzji władz Akademickiego Związku Sportowego zawodnicy wrócili do Polski dzień przed zamknięciem granic. Głównym Sponsorem AZS jest Grupa LOTOS. Działalność AZS wspiera Ministerstwo Sportu.
Andżelika Wójcik i Natalia Czerwonka Andżelika Wójcik i Natalia Czerwonka
Czytaj także: - Hokej. Jakub Borzęcki w rankingu kandydatów do draftu NHL. To syn byłego reprezentanta Polski - NHL: żona pożegnała zmarłego hokeistę. "Nie sądziłam, że będę wdową przed pierwszą rocznicą ślubu"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×