Łyżwiarstwo. Karolina Bosiek i Artur Nogal na czele po 1. dniu mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim

Karolina Bosiek prowadzi po pierwszym dniu rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim mistrzostw Polski 2020 w wieloboju sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim.

PZ
Karolina Bosiek PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Karolina Bosiek
Triumfatorka mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim z grudnia 2018 roku okazała się najszybsza w rywalizacji na 500 metrów z czasem 38.94. Z kolei na dystansie 1000 metrów Karolina Bosiek uzyskała drugi wynik - 1:17.65.

Dwudziestolatka z Klubu Sportowego Pilica Tomaszów Mazowiecki w sezonie 2020 zdobyła siedem medali (pięć złotych i dwa srebrne) podczas październikowego krajowego czempionatu na dystansach. Zwyciężyła też w rozgrywanych 21 i 22 listopada mistrzostwach Polski w wieloboju złożonym z czterech konkurencji.

Kilometr najszybciej przejechała Natalia Czerwonka (1:17.23). 32-letnia łyżwiarka z Klubu Sportowego Arena Tomaszów Mazowiecki została jednak zdyskwalifikowana za spowodowanie kolizji w wyścigu na 500 metrów, w którym jej rywalką była Kaja Ziomek. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na półmetku zajmuje Andżelika Wójcik, która była druga na 500 metrów z rezultatem 39.05 i trzecia w dłuższej konkurencji z wynikiem 1:19.45. Sprinterka z AZS AWF Katowice zdobyła łącznie 78.570 punktu, podczas gdy Bosiek zgromadziła 77.765.

Kaja Ziomek zajęła trzecią lokatę w pierwszej konkurencji (39.62), a na 1000 metrów była piąta (1:20.57). Obrończyni mistrzowskiego tytułu z grudnia 2019 roku na półmetku jest trzecia z dorobkiem 79.905 punktu.

Na obu dystansach wieloboju sprinterskiego mężczyzn najlepsze czasy uzyskał Artur Nogal. Zwycięzcy mistrzostw Polski w tej specjalności z 2019 roku zmierzono 35.55 na 500 metrów i 1:11.23 na kilometr. Drugie wyniki miał Damian Żurek (35.88 i 1:11.33), a trzecie - Piotr Michalski (35.90 oraz 1:11.54).

Nogal zdobył 71.125 pkt, Żurek 71.545, Michalski 71.670. W niedzielę odbędą się kolejne wyścigi na 500 i 1000 m.

Czy Karolina Bosiek utrzyma w niedzielę prowadzenie?