Kaja Ziomek i Artur Nogal ze złotymi medalami MP w wieloboju sprinterskim

Kaja Ziomek zdobyła w Tomaszowie Mazowieckim złoty medal mistrzostw Polski 2019 w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju sprinterskim. Wśród mężczyzn triumfował Artur Nogal.

Piotr Ziemka
Kaja Ziomek PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Kaja Ziomek
Na wyniki klasyfikacji końcowej wieloboju złożyły się wyniki z czterech wyścigów - po dwóch na 500 oraz 1000 metrów - rozegranych w niedzielę, a także poniedziałek. Kaja Ziomek dwukrotnie okazała się najlepsza na krótszym z tych dystansów. Z kolei w rywalizacji na kilometr łyżwiarka z MKS Cuprum Lubin była druga w niedzielę oraz trzecia w poniedziałek. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła z dorobkiem 157.970 punktu.

Na drugim stopniu podium stanęła Karolina Bosiek (158.485). Czterokrotna medalistka mistrzostw świata juniorek 2019 zajęła dwukrotnie trzecią lokatę na 500 metrów. Natomiast w zmaganiach na 1000 metrów panczenistka z KS Pilica Tomaszów Mazowiecki dwa razy miała trzecie rezultaty. Brązowy medal zdobyła Andżelika Wójcik (159.105).

W gronie mężczyzn Artur Nogal spisał się najlepiej w obu konkurencjach wieloboju sprinterskiego zarówno w niedzielę, jak i poniedziałek. 29-letni zawodnik z GKS Stoczniowiec Gdańsk zwyciężył z dorobkiem 142.040 punktu. Srebro otrzymał Damian Żurek (144.015) - trzeci i drugi na 500 metrów, a także piąty i trzeci na kilometr. Trzecie miejsce w klasyfikacji łącznej zajął Marcin Bachanek (144.230).

23 grudnia 2018 roku na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim stanęła Karolina Bosiek. Wśród mężczyzn triumfował wtedy Piotr Michalski, który był trzeci na półmetku MP 2019, ale w poniedziałek nie wystartował.

Czy Artur Nogal będzie w czołowej ósemce mistrzostw Europy 2020?