KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kamil Nowacki triumfatorem VIII Turnieju "Unijne Talenty Europy" w Wawrowie

Kamil Nowacki powtórzył swoje zwycięstwo odniesione w Unijnych Talentach Europy w sezonie 2012, uzyskując w piątkowe (3 maja) popołudnie komplet piętnastu punktów.
Szymon Kaczmarek
Szymon Kaczmarek

Na drugim stopniu podium stanął Igor Kopeć-Sobczyński z Torunia, a miejsce trzecie po pechowym początku zajął gość z czeskich Chabarovic - Adam Fencl. Oddzielny turniej w klasie 80-125 ccm dla zawodników bez licencji zakończył się zwycięstwem zawodnika GUKS Speedway Wawrów - Mateusza Bartkowiaka, a w klasie 50 ccm triumfował z kompletem dwunastu punktów jeździec MC Mecklenburgring Parchim z Niemiec - Lucas Botzon, który o 1 punkt wyprzedził Jacka Fajfera reprezentującego klub z Wawrowa.

WYNIKI ZAWODÓW:

Turniej Główny (klasa 80-125 ccm):
1. Kamil Nowacki (GUKS Speedway Wawrów) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Igor Kopeć-Sobczyński (KST Unibax Toruń) - 12 (3,3,1,2,3)
3. Adam Fencl (SC Chabarovice / Czechy) - 11 (d,3,2,3,3)
4. Michał Gruchalski (UŚKS Speedway Częstochowa) - 11 (3,2,3,3,d)
5. Damian Stalkowski (Polonia Bydgoszcz) - 10 (3,2,3,u,2)
6. Marcel Studziński (GUKS Speedway Wawrów) - 9 (2,3,d,2,2)
7. Ben Ernst (MC Guestrow / Niemcy) - 9 (2,2,2,1,2)
8. Vaclaw Verner (Chabarovice/Czechy) - 8 (1,2,3,2,w)
9. Adam Rembeza (KST Unibax Toruń) - 7 (0,1,2,3,1)
10. Filip Sifalda (SC Chabarovice / Czechy) - 6 (1,w,2,0,3)
11. Leon Arnheim (MC Mecklenburgring Parchim / Niemcy) - 6 (2,1,1,2,0)
12. Patryk Sitarek (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 5 (2,d,1,u,2)
13. Milan Dobias (SC Chabarovice / Czechy) - 4 (1,1,0,1,1)
14. Filip Hajek (AK Marketa Praga / Czechy) - 3 (d,1,0,1,1)
15. Karol Żupiński (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 1 (w,0,1,u,ns)
16. Paweł Tyburski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 0 (0,u,ns,ns,ns)

Bieg po biegu:
1. STALKOWSKI (49,40), Arnheim, Żupiński (w/u3), Fencl (d/start)
2. GRUCHALSKI (46,68), Sitarek, Verner, Tyburski
3. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI (48,45), Studziński, Sifalda, Rembeza
4. NOWACKI (46,51), Ernst, Dobias, Hajek (d2)
5. FENCL (47,89), Ernst, Rembeza, Sitarek (d2)
6. STUDZIŃSKI (47,66), Stalkowski, Hajek, Tyburski (u4)
7. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI (46,63), Verner, Dobias, Żupiński
8. NOWACKI (46,69), Gruchalski, Arnheim, Sifalda (w/2k)
9. NOWACKI (47,88), Fencl, Kopeć-Sobczyński, Tyburski (ns)
10. STALKOWSKI (48,66), Sifalda, Sitarek, Dobias
11. GRUCHALSKI (47,28), Rembeza, Żupiński, Hajek
12. VERNER (49,31), Ernst, Arnheim, Studziński (d1)
13. FENCL (49,28), Verner, Hajek, Sifalda
14. GRUCHALSKI (46,34), Kopeć-Sobczyński, Ernst, Stalkowski (u4)
15. NOWACKI (46,66), Studziński, Żupiński (u3) Sitarek (u2)
16. REMBEZA (49,16), Arnheim, Dobias, Tyburski (ns)
17. FENCL (49,25), Studziński, Dobias, Gruchalski (d2)
18. NOWACKI (47,28), Stalkowski, Rembeza, Verner (w/u2)
19. SIFALDA (49,22), Ernst, Żupiński (ns), Tyburski (ns)
20. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI (47,09), Sitarek, Hajek, Arnheim

NCD: Michał Gruchalski - 46,34 sek. w 14. wyścigu

Turniej zawodników bez licencji (klasa 80-125 ccm) pod patronatem Wójta Gminy Santok:
1. Mateusz Bartkowiak (GUKS Speedway Wawrów) - 10 (2,3,3,2)
2. Jordan Pascal Kulwicki (MC Mecklenburgring Parchim / Niemcy) - 9 (3,3,ns,3)
3. Wojciech Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 7 (2,1,3,1)
4. Marcin Sitarek (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 7 (2,2,1,2)
5. Sindy Weber (GUKS Speedway Wawrów / Niemcy) - 3 (1,1,1,0)
6. Kamil Pytlewski (GUKS Speedway Wawrów) - 0 (w,0,0,d).


Bieg po biegu:
1. KULWICKI (51,08), Sitarek, Weber, Pytlewski (w/u3)
2. KULWICKI (49,09), Bartkowiak, Weber, Pytlewski
3. BARTKOWIAK (50,00), Fajfer, Weber, Pytlewski
4. BARTKOWIAK (49,53), Sitarek, Fajfer, Pytlewski (d4)
5. FAJFER (52,53), Bartkowiak, Sitarek, Kulwicki (ns/u)
6. KULWICKI (51,58), Sitarek, Fajfer, Weber

NCD: Jordan Pascal Kulwicki - 49,09 sek. w 2. wyścigu

Turniej do lat 10 (klasa 50 ccm):
1. Lucas Botzon (MC Mecklenburgring Parchim / Niemcy) - 12 (3,3,3,3)
2. Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 11 (3,2,3,3)
3. Fynn-Ole Schmietendorf (MC Mecklenburgring Parchim / Niemcy) - 10 (3,3,2,2)
4. Paweł Trześniewski (MKMŻ Rybki Rybnik) - 9 (3,1,2,3)
5. Sebastian Borszcz (MKMŻ Rybki Rybnik) - 8 (2,3,2,1)
6. Maximilian Reinholdt (MC Mecklenburgring Parchim / Niemcy) - 7 (3,2,2,0)
7. Paul-Percy Martens (MC Mecklenburgring Parchim / Niemcy) - 6 (2,2,1,1)
8. Victoria Kulwicki (MC Mecklenburgring Parchim / Niemcy) - 5 (2,2,0,1)
9. Bartosz Tyburski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 4 (1,1,2,w)
10. Marcel Fabisiak (GUKS Speedway Wawrów) - 3 (1,1,1,0)
11. Mateusz Łopuski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 2 (0,0,1,1)
12. David Gacksch (SC Chabarovice / Czechy) - 1 (0,0,1,0)
13. Bartek Lewandowski (GUKS Speedway Wawrów) - 0 (0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. SCHMIETENDORF (55,0), Martens, Fabisiak, Lewandowski
2. FAJFER (57,0), Martens, Tyburski, Gacksch
3. TRZEŚNIEWSKI (59,0), Borszcz, Tyburski, Lewandowski
4. BORSZCZ (60,4), Kulwicki, Fabisiak, Gacksch
5. REINHOLDT (66,6), Tyburski, Fabisiak, Łopuski
6. BOTZON (55,0), Borszcz, Martens, Łopuski
7. BOTZON (57,0), Fajfer, Trześniewski, Fabisiak
8. FAJFER (59,3), Kulwicki, Łopuski, Lewandowski
9. BOTZON (60,1), Reinholdt, Gacksch, Lewandowski
10. SCHMIETENDORF (56,8), Trześniewski, Łopuski, Gacksch
11. TRZEŚNIEWSKI (60,6), Reinholdt, Martens, Kulwicki
12. BOTZON (59,4), Schmietendorf, Kulwicki, Tyburski (w/2k)
13. FAJFER (58,6), Schmietendorf, Borszcz, Reinholdt

NCD: Fynn-Ole Schmietendorf - 55,0 sek. w 2. wyścigu i Lucas Botzon - 55,0 sek. w 6. wyścigu

Sędziowali: Łukasz Cyran i Paweł Parys (Gorzów Wlkp.)
Widzów: około 550

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×