Czeska dominacja w Stanowicach, zwycięstwo Jacka Fajfera w klasie 50 ccm

Rozegrany sobotnie popołudnie w Stanowicach XVIII Turniej Indywidualny o Grand Prix Stanowic został całkowicie zdominowany przez Czechów.

Dawid Cysarz

Nasi południowi sąsiedzi w kategorii 80-125 ccm zajęli wszystkie stopnie podium, plasując w czołowej piątce aż czterech swoich reprezentantów.

Zwyciężył zdecydowanie Adam Fencl z Chabarovic, który uzyskał komplet dwunastu punktów. Drugą lokatę z dorobkiem mniejszym o jedno "oczko" zajął zawodnik Markety Praga - Filip Hajek, zaś trzecią pozycję wywalczył kolejny z reprezentantów SC Chabarovice - Filip Sifalda, uzyskując 9 punktów.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem GUKS-u Speedway Wawrów był Wojciech Fajfer, któremu dorobek sześciu punktów wystarczył do zajęcia tylko szóstego miejsca. Może on jednak mówić o sporym pechu, gdyż w swym ostatnim starcie, kiedy pewnie zmierzał po 3 punkty, zaliczył defekt motocykla na około 20 metrów przed linią mety, co pozbawiło go czwartego miejsca w turnieju.

Rywalizację w klasie 50 ccm zwycięsko zakończył Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów), który triumfował z dorobkiem piętnastu punktów, powtarzając swój sukces z ubiegłego roku.

WYNIKI ZAWODÓW:

Turniej Główny (klasa 80-125 ccm):

1. Adam Fencl (SC Chabarovice / Czechy) - 12 (3,3,3,3)
2. Filip Hajek (AK Marketa Praga / Czechy) - 11 (3,3,2,3)
3. Filip Sifalda (SC Chabarovice / Czechy) - 9 (3,3,3,u)
4. Karol Żupiński (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 7 (2,d,2,3)
5. Milan Dobias (SC Chabarovice / Czechy) - 7 (2,2,1,2)
6. Wojciech Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 6 (1,2,2,1)
7. Sindy Weber (GUKS Speedway Wawrów / Niemcy) - 5 (0,2,0,3)
8. Jordan Pascal Kulwicki (GTŻ Grudziądz) - 5 (3,1,1,ns)
9. Kamil Pytlewski (GUKS Speedway Wawrów) - 5 (2,1,1,1)
10. Vaclaw Verner (SC Chabarovice / Czechy) - 4 (w,d,2,2)
11. Paweł Tyburski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 4 (1,0,2,1)

W rywalizacji w klasie 50 ccm po rozegraniu biegów zasadniczych odbyły się dwa biegi nominowane - pierwszy w grupie zawodników z miejsc 5-9, drugi w grupie zawodników z miejsc 1-4. Biegi nominowane rozegrano w oparciu o punktację: 1 miejsce - 4 punkty, 2 miejsce - 3 punkty, 3 miejsce - 2 punkty, 4 miejsce - 1 punkt, 5 miejsce - 0 punktów. Punkty z biegów nominowanych zostały dodane do tych uzyskanych w części zasadniczej, a po zsumowaniu ustalono kolejność w odpowiednich grupach zawodników.

Pomimo porażki w biegu nominowanym, zwyciężył Jacek Fajfer, który o jeden punkt wyprzedził rybniczanina - Pawła Trześniewskiego oraz o 3 punkty kolejnego z reprezentantów Rybek - Sebastiana Borszcza.