Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Jacek Fajfer trzeci raz z rzędu najlepszy w Polsce w klasie 50 ccm

Zwyciężając w niedzielę w Rybniku w finałowej odsłonie rywalizacji indywidualnej w klasie 50 ccm o PPPKM, [tag=23852]Jacek Fajfer[/tag] przypieczętował swój zdecydowany triumf w klasyfikacji generalnej tych rozgrywek.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Tym samym ośmiolatek z Wawrowa obronił tytuł nieoficjalnego Indywidualnego Mistrza Polski w najmniejszej klasie pojemności motocykli uzyskany uprzednio w latach 2011 i 2012.

Drugie miejsce w niedzielnym turnieju zajął reprezentant miejscowych Rybek - Sebastian Borszcz, a trzecie zawodnik KST Unibax Toruń -Borys Kopeć-Sobczyński.
Takie rozstrzygnięcia turnieju rozegranego o Puchar Prezesa klubu MKMŻ Rybki Rybnik sprawiły, że drugą pozycję w końcowej klasyfikacji utrzymał inny z zawodników z Rybnika - Paweł Trześniewski, zaś Sebastian Borszcz zajął ostatecznie miejsce trzecie, ustępując swojemu klubowemu koledze o zaledwie 1 punkt.

Najlepsi zawodnicy rundy finałowej - Jacek Fajfer i Sebastian Borszcz stoczyli ze sobą trzy znakomite pojedynki, z których dwukrotnie zwycięsko wyszedł triumfator zawodów, a jeden raz (w biegu nr 8) po bardzo zaciętej walce do samej mety szybszy był rybniczanin. Poraz kolejny bardzo dobrze zaprezentował się torunianin Borys Kopeć-Sobczyński, który wygrał dwa wyścigi i podobnie jak jego starszy brat Igor, stanął na podium niedzielnej rywalizacji.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że rybniczanin Paweł Trześniewski wystąpił w zawodach z bolesną kontuzją ręki, jednak pomimo tego zdołał wywalczyć szóstą lokatę, która zapewniła mu wystarczającą liczbę punktów pucharowych do utrzymania drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja - XI Runda Pucharu PPKMŻ 50 ccm (Turniej o Puchar Prezesa MKMŻ Rybki Rybnik):
1. Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 14 (3,3,3,2,3)
2. Sebastian Borszcz (MKMŻ Rybki Rybnik) - 13 (3,3,2,3,2)
3. Borys Kopeć-Sobczyński (KST Unibax Toruń) - 10 (2,2,0,3,3)
4. Mateusz Łopuski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 8 (1,1,3,1,2)
5. Bartosz Tyburski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 8 (2,2,1,2,1)
6. Paweł Trześniewski (MKMŻ Rybki Rybnik) - 4 (0,0,2,1,1)
7. Maksymilian Bieniek (UŚKS Speedway Częstochowa) - 3 (1,1,1,0,0)
8. Bartosz Kubrycht (UŚKS Speedway Częstochowa) - 0 (w,w,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. BORSZCZ, Kopeć-Sobczyński, Bieniek, Kubrycht (w/zdubl)
2. FAJFER, Tyburski, Łopuski, Trześniewski
3. FAJFER, Kopeć-Sobczyński, Łopuski, Kubrycht (w/zdubl)
4. BORSZCZ, Tyburski, Bieniek, Trześniewski
5. ŁOPUSKI, Trześniewski, Bieniek, Kubrycht
6. FAJFER, Borszcz, Tyburski, Kopeć-Sobczyński
7. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI, Tyburski, Trześniewski, Kubrycht
8. BORSZCZ, Fajfer, Łopuski, Bieniek
9. FAJFER, Borszcz, Tyburski, Kubrycht
10. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI, Łopuski, Trześniewski, Bieniek

Sędziował: Jan Banasiak (Częstochowa)
Widzów: około 300 osób

Klasyfikacja generalna po rozegraniu rundy finałowej:

1. (1) Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 197 pkt. [20,20,20,20,17,20,20,20,20,(15),20]
2. (8) Paweł Trześniewski (MKMŻ Rybki Rybnik) - 158 pkt. [17,17,17,17,15,(13),15,17,15,17,11]
3. (4) Sebastian Borszcz (MKMŻ Rybki Rybnik) - 157 pkt. [15,15,15,15,20,17,17,13,13,(11),17]
4. (12) Bartosz Tyburski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 129 pkt. [(11),13,13,12,12,15,12,15,12,13,12]
5. (-) Mateusz Łopuski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 124 pkt. [13,12,12,13,13,(10),13,12,11,12,13]
6. (-) Borys Kopeć-Sobczyński (KST Unibax Toruń) - 118 pkt. [-,-,10,11,11,12,11,11,17,20,15]
7. (7) Marcel Fabisiak (GUKS Speedway Wawrów) - 57 pkt. [-,-,11,10,9,9,-,-,9,9,-]
8. (-) Igor Mirzyński (GUKS Speedway Wawrów) - 44 pkt. [12,11,-,-,10,11,-,-,-,-,-]
9. (-) Bartosz Kubrycht (UŚKS Speedway Częstochowa) - 28 pkt. [-,-,-,-,-,-,10,9,-,-,9]
10. (-) Jakub Michalski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 28 pkt. [-,-,-,-,8,-,-,-,10,10,-]
11. (9) Maksymilian Bieniek (UŚKS Speedway Częstochowa) - 20 pkt. [-,-,-,-,-,-,-,10,-,-,10]

W nawiasach ( ) za lokatą w sezonie 2013 podano miejsce w klasyfikacji uzyskane w 2012 roku.
W nawiasach [ ] podano zdobycze punktowe (pucharowe) w poszczególnych rundach.
Do końcowego dorobku zaliczane były zdobycze punktowe uzyskane w dziewięciu (najlepszych) z dziesięciu rund zasadniczych + Runda Finałowa.
(x) - punkty uzyskane w najsłabszym występie zawodnika, niewliczane do końcowego dorobku
pogrubionym drukiem - punkty uzyskane w rundzie finałowej

Informujemy ponadto, że w podsumowaniu klasyfikacji krajowej par w klasie 50 ccm najlepszy okazał się duet Rybek Rybnik - Paweł Trześniewski i Sebastian Borszcz, który uzyskał 315 punktów, wyprzedzając GUKS Speedway Wawrów I (Jacek Fajfer i Marcel Fabisiak) z dorobkiem 254 punktów. Trzecie miejsce przypadło parze LOTOS-u Wybrzeże Gdańsk - Bartosz Tyburski i Mateusz Łopuski, która wywalczając 253 punkty ustąpiła duetowi z Wawrowa o 1 "oczko".

Klasyfikacja par w klasie 50 ccm:

I. MKMŻ Rybki Rybnik - 315 pkt.
Paweł Trześniewski - 158
Sebastian Borszcz - 157

II. GUKS Speedway Wawrów I - 254 pkt.
Jacek Fajfer - 197
Marcel Fabisiak - 57

III. LOTOS Wybrzeże Gdańsk - 253 pkt.
Bartosz Tyburski - 129
Mateusz Łopuski - 124

IV. KST Unibax Toruń - 118 pkt.
Borys Kopeć-Sobczyński - 118
brak zawodnika

V. UŚKS Speedway Częstochowa - 48 pkt.
Bartosz Kubrycht - 28
Maksymilian Bieniek - 20

VI. GUKS Speedway Wawrów II - 44 pkt.
Igor Mirzyński - 44
brak zawodnika

VII. BTŻ Polonia Bydgoszcz - 28 pkt.
Jakub Michalski - 28
brak zawodnika

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (7):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×