Miniżużel: bydgoszczanie zgarnęli pełną pulę w Toruniu

W sobotę, w Toruniu, rozegrano III rundę IMP i III rundę PPPK w miniżużlu. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy z Bydgoszczy. Najpierw Wiktor Przyjemski z kompletem punktów zwyciężył indywidualnie, a następnie BTŻ Polonia wygrała turniej par.

Michał Gałęzewski
Wiktor Przyjemski WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski

W III rundzie IMP wystąpiło trzynastu zawodników z pięciu klubów. W tym sezonie niestety jak na razie w klasie 80-125 cc nie startują miniżużlowcy z Częstochowy oraz z Tarnowa, którzy występowali w ubiegłorocznych rozgrywkach.

Zwyciężył Wiktor Przyjemski, który nie zaznał na toruńskim minitorze goryczy porażki. Na drugim stopniu podium uplasował się reprezentant gospodarzy, Kacper Makowski. W szerokiej czołówce było bardzo ciasno. Ostatecznie na trzeciej pozycji znalazł się Bartosz Tyburski, który zdobył tyle samo punktów co Paweł Trześniewski i Wojciech Fajfer.

III runda IMP w klasie 80-125 cc:
1. Wiktor Przyjemski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Kacper Makowski (SSSM Stal Toruń) - 13 (3,3,3,2,2)
3. Bartosz Tyburski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 12 (1,3,2,3,3)
4. Paweł Trześniewski (MKMŻ Rybki Rybnik) - 12 (2,2,3,2,3)
5. Wojciech Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 12 (2,2,2,3,3)
6. Filip Nizgorski (SSSM Stal Toruń) - 9 (3,3,w,1,2)
7. Kacper Łobodziński (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 8 (0,2,3,3,d)
8. Sebastian Borszcz (MKMŻ Rybki Rybnik) - 8 (3,1,1,2,1)
9. Igor Sawicki (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 7 (2,1,2,1,1)
10. Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 6 (2,1,u,1,2)
11. Krzysztof Lewandowski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 5 (1,0,2,0,2)
12. Łukasz Górski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 5 (1,0,1,2,1)
13. Jakub Staszewski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 5 (w,2,1,1,1)

Co prawda Przyjemski w turnieju parowym nie pokazał się z tak dobrej strony, jednak tym razem liderem BTŻ Polonii był Kacper Łobodziński. Łącznie bydgoszczanie zdobyli 16 punktów. Na drugim stopniu podium znaleźli się zawodnicy z Gdańska i z Wawrowa, którzy zdobyli po 13 punktów. Startowało pięć drużyn.