Chce trzeciej walki z Jędrzejczyk. "Nie sądzę, że się zgodzi"

Joanna Jędrzejczyk dwukrotnie okazała się lepsza od Claudii Gadelhi w oktagonie UFC. Brazylijka nie może pogodzić się jednak z tymi porażkami. Uważa, że pojedynki były na tyle wyrównane, że zasługuje na trzecią szansę. Tym razem na innych zasadach.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Joanna Jędrzejczyk WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk
Po raz pierwszy Joanna Jędrzejczyk i Claudia Gadelha zmierzyły się w grudniu 2014 roku w eliminatorze do pojedynku o tytuł w wadze słomkowej. Niejednoglośną decyzją sędziów zwyciężyła olsztynianka.

Konflikt między zawodniczkami narastał w kolejnych miesiącach, a drugi pojedynek odbył się w lipcu 2016 roku jako zwieńczenie 23. sezonu programu The Ultimate Fighter, w którym obie prowadziły swoje drużyny. Tym razem także lepsza okazała się "JJ", ale na dystansie pięciu, mistrzowskich rund.

Gadelha zakończyła sportową karierę w MMA pod koniec 2021 roku. Ma jednak marzenie, aby po raz kolejny skonfrontować się z Polką, tym razem na zasadach brazylijskiego jiu jitsu.

- Naprawdę chciałbym stoczyć trzecią walkę z Joanną - powiedziała Gadelha w rozmowie z MMA Fighting. - Myślę, że te dwie walki były naprawdę bliskie i bardzo chciałbym walczyć z nią po raz trzeci. Byłabym szczęśliwa, gdyby stało się to w jiu-jitsu. Nie sądzę jednak, że się zgodzi - dodała.

Joanna Jędrzejczyk po dwuletniej przerwie powróci do oktagonu, aby na UFC 275 w Singapurze zmierzyć się w rewanżu z Weili Zhang.

Czytaj także:
Młody talent robi furorę w KSW. Zobacz w akcji odkrycie polskiego MMA [WIDEO]
Wielka sprawa! Polak w walce wieczoru UFC

ZOBACZ WIDEO: Makabra w klatce KSW. "Bardzo mi szkoda mojego rywala"


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×