Wielka sprawa! Polak w walce wieczoru UFC

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mike Roach / Na zdjęciu: Mateusz Gamrot
Getty Images / Mike Roach / Na zdjęciu: Mateusz Gamrot
zdjęcie autora artykułu

Po Joannie Jędrzejczyk, Janie Błachowiczu i Marcinem Tyburze przyszedł czas na Mateusza Gamrota! Kolejny Polak stoczy walkę wieczoru gali UFC. 25 czerwca w Las Vegas były mistrz KSW stanie przed dużym wyzwaniem.

W tym artykule dowiesz się o:

Znakomite wieści przekazał w mediach społecznościowych "Gamer". Walka wieczoru UFC Fight Night z Armanem Carukjanem odbędzie się na dystansie pięciu rund.

Dla Mateusza Gamrota czerwcowe starcie będzie piątym w szeregach największej organizacji MMA na świecie. 31-latek ma za sobą znakomity 2021 rok, w którym pokonał trzech cenionych rywali przed czasem. Dzięki temu były mistrz KSW w wadze lekkiej i piórkowej znalazł się w czołowej "15" rankingu UFC.

Najbliższy rywal Polaka - Arman Carukjan jest od niego wyższej sklasyfikowany. Ormianin plasuje się na 11. miejscu i o jedno "oczko" wyprzedza Gamrota. "Ahalkalakets" wygrał z rzędu pięć ostatnich pojedynków. Jego rekord w MMA to 18 zwycięstw i 2 porażki.

Czytaj także: Mariusz Pudzianowski wraca do klatki. Znamy terminy dwóch kolejnych gal KSW Potworny nokaut w MMA! Zobacz, co wydarzyło się na gali w Londynie

ZOBACZ WIDEO Wielki powrót do KSW. To będzie przyszły mistrz organizacji?

Źródło artykułu: