Podwójne bezkrólewie w KSW. Trzeba wyłonić nowych mistrzów

W związku z odejściem z KSW Roberto Soldicia dwa pasy polskiej organizacji zostały zwakowane. Nowych mistrzów trzeba będzie wyłonić w kategorii średniej i półśredniej. To wielka szansa dla niektórych zawodników.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Mamed Chalidow WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Mamed Chalidow
Roberto Soldić po pięciu latach opuścił szeregi KSW, przenosząc się do ONE Championship. Chorwat związał się z azjatycką organizacją kontraktem na 10 pojedynków. Po raz ostatni przed polskimi kibicami "Robocop" zaprezentował się w grudniu 2021 roku. Na KSW 65 w Gliwicach ciężko znokautował Mameda Chalidowa i odebrał mu pas wagi średniej.

W związku z odejściem Soldicia z KSW w dwóch kategoriach trzeba będzie wyłonić nowych mistrzów. W wadze do 84 kg numerem 1 w rankingu jest były czempion, Mamed Chalidow, a w czołowej "5" znajduje się aż pięciu Polaków.

1. Mamed Chalidow
2. Scott Askham
3. Paweł Pawlak
4. Michał Materla
5. Cezary Kęsik

W kategorii półśredniej szansę walki o pas może otrzymać niepokonany Adrian Bartosiński. "Bartos" w rankingu wyprzedza Szamila Musajewa.

1. Adrian Bartosiński
2. Szamil Musajew
3. Brian Hooi
4. Michał Pietrzak
5. Andrzej Grzebyk

Najbliższa gala KSW odbędzie się 20 sierpnia w Warszawie. W walce wieczoru Tomasz Sarara zmierzy się z Arkadiuszem Wrzoskiem.

Czytaj także:
Co za seria Polaka! Pokonał byłego mistrza
Mateusz Gamrot czy Beneil Dariush? Bukmacherzy wskazali faworyta

ZOBACZ WIDEO: Romanowski o kulisach KSW i wybrykach w reprezentacji, Śmiełowski o Kaczmarczyku


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×