Czy Polsat Sport pokaże walkę wieczoru na UFC? Zapadła decyzja

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Charles Oliveira i Islam Machaczew
Getty Images / Na zdjęciu: Charles Oliveira i Islam Machaczew
zdjęcie autora artykułu

W sobotę (22 października) odbędzie się gala UFC 280, podczas której swój pojedynek stoczy Mateusz Gamrot. Transmisję pokaże stacja Polsat Sport, która podjęła ostateczną decyzję co do walki wieczoru z udziałem Rosjanina.

Odkąd Rosjanie rozpoczęli nieuzasadnioną inwazję na Ukrainę, Polsat Sport konsekwentnie bojkotował transmisje walk z udziałem rosyjskich zawodników. Wyjątek stanowili ci, którzy wyrażają swój sprzeciw wobec wojny.

Tym samym ogłoszono, że nie będzie transmisji z walki wieczoru na gali UFC 280, podczas której zmierzą się Charles Oliveira i Islam Machaczew.

Wcześniej w oktagonie pojawi się Mateusz Gamrot i ewentualne zwycięstwo może dać mu szansę pojedynku o pas mistrzowski w wadze lekkiej z triumfatorem właśnie walki wieczoru.

Na dobę przed planowanym rozpoczęciem pojedynku Polsat Sport podjął ostateczną decyzję odnośnie transmisji starcia Oliveira - Machaczew.

"Temat ruszony na korytarzach Polsat Sport w tygodniu. Dziś [w piątek - dop. MK] dyrektor podjął decyzję. Pokazujemy walkę wieczoru UFC 280 i w przyszłości inne walki rusków z tym, że bez komentarza i ze stosowną adnotacją" - przekazał komentator stacji Łukasz Jurkowski.

Wcześniej "Juras" pisał, że popiera bojkot walk z udziałem Rosjan, nawet w przypadku pojedynku z Janem Błachowiczem (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Transmisję z gali UFC 280 przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra. Zmagania zobaczyć będzie można także na platformie Polsat Box Go.

Czytaj także:Nurmagomiedow jest pewny. Chodzi o Mateusza GamrotaNieoczekiwana decyzja KSW przed walką Pudzianowski - Chalidow! ZOBACZ WIDEO: Ciąg dalszy skandalu na gali KSW 75, jest decyzja. "Nie może tak być"

Źródło artykułu: