Wawrzyniak znokautował i obronił pas. Sprawdź wyniki gali Babilon MMA 35

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Piotr Wawrzyniak
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Piotr Wawrzyniak
zdjęcie autora artykułu

Pas wagi średniej Babilon MMA nadal należy do Piotra Wawrzyniaka. W walce wieczoru gali w Jaworznie mistrz znokautował w rewanżu Adriana Błeszyńskiego w drugiej rundzie.

W tym artykule dowiesz się o:

Podobnie jak pierwsza walka Wawrzyniaka z Błeszyńskim, tak i druga również od pierwszych sekund zamieniła się w emocjonujące widowisko. O ile w stójce "Ares" toczył z obrońcą tytułu twardą batalię, tak nie potrafił się przeciwstawić zapaśniczej ofensywie rywala.

W drugiej rundzie Piotr Wawrzyniak zyskiwał coraz większą przewagę. Wreszcie 32-latek wykorzystał nieuwagę rywala, który upomniany przez sędziego o nietrzymanie siatki całkowicie zapomniał o obronie i dał się czysto trafić na szczękę. To był ciężki nokaut.

Wawrzyniak po raz pierwszy obronił pas Babilon MMA w wadze średniej i przedłużył serię zawodowych wygranych do czterech.

Wyniki gali (za mmarocks.pl):

Walka wieczoru: 83,9 kg: Piotr Wawrzyniak pok. Adriana Błeszyńskiego przez KO, runda 2 - o pas wagi średniej

Karta główna: 70,3 kg: Filip Lamparski pok. Kamila Krzewinę przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1 70,3 kg: Mateusz Makarowski pok. Bartosza Zawadzkiego przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28) 65,8 kg: Szymon Rakowicz pok. Szymona Biłasa przez TKO, runda 2 77,1 kg: Michał Pezda pok. Krystiana Szczęsnego przez TKO, runda 2 83,9 kg: Mariusz Krzeszowski pok. Michała Balcerczaka przez TKO, runda 2 120,2 kg: Paweł Oleszczuk pok. Patryka Świtonia przez TKO, runda 1

Karta wstępna (semi pro): 77,1 kg: Mateusz Wieczorek pok. Martina Labrygę przez poddanie (trójkąt rękami), runda 1 83,9 kg: Yehor Oliynyk pok. Piotra Łęckiego przez jednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 30-27)

Czytaj więcej: Mocny transfer FEN. Kacper Formela poznał rywala Sebastian Przybysz zawalczy na KSW 82. Przed nim duże wyzwanie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: skandal w USA! Nokaut po werdykcie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty