Mocny transfer FEN. Kacper Formela poznał rywala

Nurzhan Akishev (15-3, 3 KO, 10 SUB) podejmie Kacpra Formelę (15-4, 7 KO, 3 SUB) podczas gali FEN 47, 17 czerwca w Ostródzie. Będzie to trzecia obrona mistrzowskiego pasa w kategorii piórkowej przez Polaka.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Kacper Formela Materiały prasowe / Monika Kutkowska/FEN / Na zdjęciu: Kacper Formela
Akishev to niespełna 30-letni zawodnik z Kazachstanu, który spośród 15 zwycięskich walk aż 13 odniósł przed czasem. "Bizon" specjalizuje się w poddaniach, którymi dziesięciokrotnie kończył pojedynki, a ponadto dołożył do tego trzy nokauty.

Nurzhan Akishev jest napędzony czterema zwycięstwami z rzędu. Podczas gali w Ostródzie zadebiutuje pod szyldem Fight Exclusive Night.

Kacper Formela to mistrz FEN w kategorii piórkowej. Podczas FEN 39 pokonał w 1. rundzie przez TKO Nicolaę Henteę. Dwie skuteczne obrony pasa ma już za sobą - w Ostródzie znokautował w 1. rundzie Aleksandra Gorszecznika, pół roku później pokonał w 1. rundzie Pedro Nobre.

"Polish Machida" ze znakomitej strony pokazał się kibicom FEN podczas gali z numerem 29, gdy znokautował w bardzo widowiskowy sposób doświadczonego Kamila Łebkowskiego i zgarnął za to bonus od federacji. Pod koniec 2020 roku pokonał na pełnym dystansie Edgara Davalosa. Podczas FEN 33 na pełnym dystansie rozprawił się jednogłośną decyzją sędziów z Damianem Frankiewiczem.

Karta walk FEN 47:
65,8: Kacper Formela vs Nurzhan Akishev
70,3: Łukasz Charzewski vs Patryk Duński
77,1: Adrian Zieliński vs Maksim Grabovich
83,9: Dariusz Hrehorowicz vs Tomasz Ostrowski
61,2: Sebastian Decowski vs TBA

Czytaj więcej:
Mistrz FEN wchodzi do gry o milion dolarów! Podpisał kontrakt
KSW potwierdza! Mamy pierwszego bohatera gali na PGE Narodowym

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Jędrzejczyk ciągle w świetnej formie. O tym zdjęciu jest głośno


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy Kacper Formela obroni pas FEN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×