Nieudany występ na gali PFL. Karolina Sobek poddana przez Aspen Ladd [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Cooper Neill / Na zdjęciu: Aspen Ladd
Getty Images / Cooper Neill / Na zdjęciu: Aspen Ladd
zdjęcie autora artykułu

Karolina Sobek po raz kolejny przegrywa w klatce organizacji PFL. Tym razem zmuszona była uznać wyższość Aspen Ladd, która poddała ją przed końcem drugiej rundy.

Pojedynek pomiędzy Karoliną Sobek oraz Aspen Ladd rozpoczął się od wymian w płaszczyźnie stójkowej, gdzie obie zawodniczki zanotowały małe sukcesy, dosięgając przeciwniczki. Amerykanka zdecydowała następnie, że chce przenieść walkę do parteru, co się jej udało. Zajęła dobrą pozycję, dzięki czemu mogła bombardować Polkę ciosami z góry. Po chwili zajęła plecy, szukając duszenia, jednakże ostatecznie go nie znalazła.

Od początku drugiej rundy Ladd mocno ruszyła, próbując zepchnąć Sobek pod siatkę. Poszła po obalenie, co udało się Polce wybronić, jednakże ostatecznie wylądowała przy ogrodzeniu.

Amerykanka cały czas pracowała z klinczu, natomiast po chwili Polce udało się wyswobodzić i walka przeniosła się na środek klatki. Taki stan rzeczy nie utrzymał się zbyt długo, ponieważ Ladd ponownie zdecydowała się zepchnąć rywalkę pod siatkę, gdzie zanotowała obalenie. Po chwili spędzonej w parterze, Ladd znalazła miejsce na dopięcie balachy, a Sobek musiała klepać dosłownie w ostatnich sekundach rundy.

Dla Sobek był to drugi start pod sztandarem Professional Fighters League. Po raz pierwszy weszła do tamtejszej klatki w kwietniu tego roku, mierząc się z Evelyn Martins. Tamten pojedynek również nie potoczył się po myśli Polki, która przegrała wówczas na kartach sędziowskich.

Wyniki z tego wydarzenia:

Walka wieczoru: 265 lb: Ante Delija pok. Maurice’a Greene’a przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)

Karta główna: 145 lb: Larissa Pacheco pok. Amber Leibrock przez TKO, runda 1, 0:45 265 lb: Renan Ferreira pok. Matheusa Scheffela przez KO, runda 1. 0:50 155 lb: Biaggio Ali Walsh pok. Trabella Millera przez TKO, runda 1, 1:27 - walka amatorska 145 lb: Aspen Ladd pok. Karolinę Sobek przez poddanie, runda 2, 4:57

Karta wstępna: 265 lb: Denis Goltsov pok. Yorgana De Castro przez KO, runda 1, 0:18 145 lb: Marina Moknatkina pok. Evelyn Martins przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28) 265 lb: Marcelo Nunes pok. Danilo Marquesa przez TKO, runda 1, 3:40 145 lb: Julia Budd pok. Martinę Jindrovę przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28) 145 lb: Olena Kolesnyk pok. Yoko Higashi przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27) 265 lb: Jordan Heiderman pok. Patricka Brady’ego przez TKO, runda 1, 2:26 265 lb: Isaiah Pinson pok. Denzela Freemana przez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 28-29)

Czytaj także: Poznaliśmy szczegóły dotyczące kolejnej walki Łukasza Brzeskiego w UFC Powrót byłego pretendenta do pasa! Niemiec oponentem Stasiaka na KSW 84

ZOBACZ WIDEO: "Ciężka amatorka". Dosadne słowa o postawie Mariusza Pudzianowskiego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty