Polski były zawodnik UFC rywalem Marcina Wójcika w walce wieczoru FEN 48

Przedstawiciele FEN ujawnili pierwsze szczegóły dotyczące gali FEN 48. Do opinii publicznej podano już informację związaną z terminem, a także walką wieczoru wydarzenia. Pod znakiem zapytania stoi jeszcze natomiast lokalizacja.

Kamil Zejma
Kamil Zejma
Marcin Wójcik znokautował Ednaldo Oliveirę na FEN 46 Twitter / Marcin Wójcik znokautował Ednaldo Oliveirę na FEN 46
Organizacja Fight Exclusive Night podkręca tempo w drugim półroczu 2023, bardzo często ujawniając informacje, dotyczące kolejnych wydarzeń. Czwartkowego wieczoru podano pierwsze szczegóły związane z 48. edycją. Ta rozegra się 18 sierpnia. W main evencie zobaczymy starcie na szczycie wagi półciężkiej pomiędzy Marcinem Wójcikiem oraz Adamem Wieczorkiem.

Wójcik aktualnie znajduje się na fali trzech wygranych, z których dwie zdobywał pod sztandarem polskiej promocji. W międzyczasie zawalczył jeszcze w Professional Fighters League, gdzie szybko i efektownie pokonał Micka Stantona. Po raz ostatni mogliśmy obserwować go w akcji w maju, na FEN 46. Stanął wtedy w szranki z Ednaldo Oliveirą. Potyczka zakończyła się w drugiej odsłonie po tym, jak Brazylijczyk padł pod naporem ciosów „Giganta”.

Wieczorek także wie, jak to jest rywalizować na najwyższym poziomie. Na przestrzeni lat 2017-2018 występował bowiem dla największej organizacji MMA na świecie - UFC. Zdążył stoczyć tam trzy pojedynki, zwyciężając dwukrotnie. Następnie zmuszony był zrobić sobie kilkuletnią przerwę od zawodowego sportu spowodowaną problemami z prawem. Do klatki powrócił dopiero we wrześniu zeszłego roku. Na gali MMA Attack 4 podjął Oliego Thompsona, ostatecznie rozbijając go w trzeciej rundzie.

Czytaj także:
Polsko-polska potyczka! Mocny pojedynek wzbogaca kartę walk gali XTB KSW 85
Szalony pomysł Joanny Jędrzejczyk

ZOBACZ WIDEO: Jest chętny na bój z Arturem Szpilką. "Nie ma się co zastanawiać"
Kto będzie górą w walce wieczoru FEN 48?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×