Polsko-polska potyczka! Mocny pojedynek wzbogaca kartę walk gali XTB KSW 85

Gala XTB KSW 85 przyniesie fanom ekscytujące zestawienie, w którym numer pięć wśród najlepszych zawodników wagi półśredniej Michał Pietrzak, zmierzy się z gwarantującym emocje w klatce numerem osiem Marcinem Krakowiakiem.

Kamil Zejma
Kamil Zejma
Marcin Krakowiak WP SportoweFakty / Jakub Madej / Na zdjęciu: Marcin Krakowiak
Michał Pietrzak ma za sobą sześć pojedynków w klatce KSW. W ostatnim boju, do którego doszło na gali z numerem 72, musiał uznać wyższość Briana Hooia. Walka była jednak tak efektowna, że została wybrana najlepszym starciem całego wydarzenia. Pietrzak, choć wywodzi się z zapasów, w których wywalczył między innymi tytuł mistrza Polski, w KSW ma też na swoim koncie bonus za najlepszy nokaut. Zdobył go posyłając na deski Kamila Szymuszowskiego podczas KSW 53.

W okrągłej klatce pokonał również Krystiana Kaszubowskiego i zremisował z Szamilem Musajewem. Przegrał natomiast z Tomaszem Romanowskim i Roberto Soldiciem. 35-latek stoczył do tej pory siedemnaście zawodowych pojedynków, z których dziesięć wygrał.

Marcin Krakowiak jest gwarantem niesamowitych emocji i efektownych pojedynków. Popularny "Krakus" stoczył do tej pory cztery walki w okrągłej klatce. Ostatni raz bił się na gali XTB KSW 81 i zastopował będącego na fali czterech wygranych z rzędu Henry'ego Fadipe. Przed tym pojedynkiem musiał uznać wyższość Cezarego Kęsika, ale ich walka została wybrana najlepszym starciem wieczoru.

Debiutując w okrągłej klatce Krakowiak zwyciężył w niezapomnianej wojnie z Kacprem Koziorzębskim. To starcie również zostało wybrane najlepszą walką wieczoru. Pomiędzy tymi pojedynkami reprezentant Octopus Łódź szybko pokonał Borysa Borkowskiego na gali KSW 62. Krakowiak wygrał do tej pory dwanaście walk i prawie wszystkie skończył przez nokaut lub poddanie. Siedem razy triumfował już w pierwszej rundzie walki.

Walka wieczoru | Main event
Walka o pas kategorii piórkowej | KSW Featherweight Championship Bout
65,8 kg/145 lb: Salahdine Parnasse #C (17-1, 2 KO, 7 Sub) vs Robert Ruchała #IC (9-0, 1 KO, 3 Sub)

Karta główna | Main card
61,2 kg/135 lb: Patryk Surdyn #6 (7-3, 1 KO, 2 Sub) vs Kamil Szkaradek #7 (4-0, 1 KO, 1 Sub)
77,1 kg/170 lb: Michał Pietrzak #5 (10-6-1, 3 KO, 2 Sub) vs Marcin Krakowiak #8 (12-4, 5 KO, 6 Sub)
65,8 kg/145 lb: Patryk Kaczmarczyk #7 (9-2, 3 KO, 2 Sub) vs Daniel Tărchilă (6-1, 2 KO, 2 Sub)

Czytaj także:
Problemy Błachowicza przed walką w UFC
"Masakra". Szpilka nie był w stanie tego zrobić

ZOBACZ WIDEO: Jest chętny na bój z Arturem Szpilką. "Nie ma się co zastanawiać"
Kto powinien wygrać to starcie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×