Gamrot zdradza plan na wielką walkę. "Dwa scenariusze"

Podczas gali UFC Vegas 79 Mateusz Gamrot rywalizować będzie w walce wieczoru z Rafaelem Fizievem. W rozmowie z "Faktem" polski wojownik zdradził plan na pojedynek.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Mateusz Gamrot WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Mateusz Gamrot
Mateusz Gamrot (22-2-0, 1 NC) w sobotę (23 września) zmierzy się z Rafaelem Fizievem (12-2-0) reprezentującym od 2021 r. Azerbejdżan (urodził się w Kazachstanie i do 2021 walczył dla tego kraju) w pojedynku wieczoru na gali UFC Fight Night 79, która będzie miała miejsce w UFC Apex w Las Vegas.

Polak robił wszystko, by odpowiednio przygotować się do tej potyczki. Dla niego to duża szansa, by potwierdzić, że jest w czołówce kategorii lekkiej UFC.

Gamrot jest dobrze przygotowany także pod względem taktycznym. - Są dwa scenariusze, bo mam dwa plany na ten pojedynek. Jeżeli jeden nie zadziała, pójdę w drugi. Będzie poddanie w parterze albo pięciorundowa walka na wyniszczenie i zwycięstwo decyzją sędziów - powiedział polski wojownik.

32-latek docenia też swojego rywala i jest zdania, że będzie on odpowiednio przygotowany kondycyjnie. - Na pewno jest świadomy i dobrze przygotuje się wytrzymałościowo. Myślę jednak, że jeżeli narzucę swoje tempo od samego początku, rywal tego nie wytrzyma - dodał.

Pojedynek ten będzie można oglądać w telewizji. Wszystko za sprawą Polsatu Sport, który swoją transmisję rozpocznie o godzinie 1:00. Natomiast sam Mateusz Gamrot powinien pojawić się w klatce ok. 3:00.

Czytaj także:
Niepokonany Polak wchodzi do gry. Michał Dreczkowski wystąpi na gali KSW 87
Gala skończeń i niedosyt w walce wieczoru. Sprawdź komplet wyników z KSW 86

ZOBACZ WIDEO: Wrze po odrzuceniu protestu. Sędzia główny KSW Tomasz Bronder przedstawił swoje zdanie
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×