Ciężki nokaut w 1. rundzie! Tom Aspinall tymczasowym mistrzem UFC

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Tom Aspinall został tymczasowym mistrzem UFC w wadze ciężkiej
Twitter / Tom Aspinall został tymczasowym mistrzem UFC w wadze ciężkiej
zdjęcie autora artykułu

Tom Aspinall wywalczył tymczasowy pas mistrza wagi ciężkiej Ultimate Fighting Championship. Anglik o polskich korzeniach znokautował w 69 sekund Siergieja Pawłowicza w co-main evencie gali UFC 295 w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

W tym artykule dowiesz się o:

Aspinall naruszył Rosjanina potężnym prawym sierpowym, po którym ten zachwiał się na nogach. Po chwili 30-latek ponownie dosięgnął szczęki rywala prawym, posyłając go na matę oktagonu. Tam na twarz Pawłowicza spadła jeszcze seria ciosów młotkowych, po czym sędzia przerwał pojedynek.    Anglik został tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej UFC. Pas regularny jest w posiadaniu Jona Jonesa, który to pierwotnie miał zawalczyć na gali w Nowym Jorku, ale z powodu kontuzji jego starcie ze Stipe Miociciem zostało odwołane.

Tom Aspinall w UFC walczy od 2020 roku. Było to jego siódme zwycięstwo w tej organizacji. Poprzednio, w lipcu tego roku w Londynie, równie szybko znokautował on Marcina Tyburę.

Siergiej Pawłowicz doznał drugiej porażki w największej organizacji MMA na świecie. Przed starciem na UFC 295 Rosjanin był na fali sześciu zwycięstw z rzędu i wszystkie z nich odniósł nokautując rywali w pierwszych rundach.

Z Nowego Jorku dla WP SportoweFakty - Waldemar Ossowski Wyjazd zorganizowany przez Monster Energy

Czytaj także: Kowalkiewicz z kolejnym awansem w rankingu! Głośny powrót do KSW. "Gigant" wzmacnia kategorię półciężką

ZOBACZ WIDEO: Poruszające słowa. Mamed Chalidow wskazał największego polskiego wojownika

Źródło artykułu: WP SportoweFakty